Ruža začína európsku púť. V Nymburku aj s podporou fanúšikov

Prvý duel Európskeho pohára FIBA v tejto sezóne odohrajú Ružomberčanky na pôde českého Nymburku. Domáce basketbalistky sú v tomto zápase favoritom…

Zverenky Juraja Suju odštartujú prvým zápasom v českom meste Nymburk svoju pohárovú púť v Európskom pohári FIBA. Vo štvrtok 25. októbra od 19:00 nastúpia na stretnutie, v ktorom je favoritom ich súper. Podporu v hľadisku však budú mať, fanklub Concordia 1906 sa na zápas chystá povzbudiť hráčky Ružomberka, a pokúsiť sa im tak vytvoriť domáce prostredie. Do zápasu ešte nezasiahne Lucia Kelčíková, otázny je štart Beáty Janoščíkovej. Ostatné hráčky by mali byť trénerskému tandemu Suja-Porubčan k dispozícii.

Následne sa Liptáčky predstavia v Dolnom Kubíne (ktorého športová hala Gymnázia P.O.Hviezdoslava sa stane na jeden zápas ich prechodným domovom) v sobotu 27. októbra od 17:00 proti ŠBK Šamorín. Vstupenky na tento duel si môžete zakúpiť len v Informačnom centre Ružomberok (cena: 2 eurá), prípadne v Turisticko-informačnej kancelárii Dolný Kubín. Neplatia zľavnené vstupenky ani žiadne iné zľavy, a počet vstupeniek je limitovaný kapacitou haly, čo je približne 300 divákov.

Najbližšie domáce stretnutie Európskeho pohára FIBA odohrajú Ružomberčanky v Koniarni už 1. novembra. Od 17:00 privítajú maďarský celok KSC Székszárd. Vstupenky na tento duel stoja 3 a 2 eurá.

(c) MBK Ružomberok 2018