Vezieme si z Košíc pohodlné víťazstvo

V oranžovom drese sa v Angels Aréne predstavila aj nová americká opora MBK Ružomberok – Sherise Williamsová.

Na druhý zápas novej sezóny nastúpili zverenky Juraja Suju v extralige v Košiciach proti Young Angels, ktoré pred časom ohlásili príchod dvoch amerických hráčok. Od začiatku zobral úradujúci majster opraty zápasu do svojich rúk, a už po prvej štvrtine vyhrával 24:12. Do polčasu Ruža mierne zvyšovala svoj náskok, ktorý bol počas veľkej prestávky na úrovni 16 bodov. Po zmene strán favorit z Ružomberka kontroloval hru, vplyvom rozhodnutí arbitrov sa na tomto mieste už tradične Liptáčkam zbierali fauly, na čo doplatili najväčšie opory Mištinová a Jackovecová, ktoré sa museli predčasne odobrať na lavičku. Napriek tomu zaknihoval MBK v metropole východného Slovenska pohodlné víťazstvo takmer o 20 bodov.

Young Angels Košice – MBK Ružomberok 58:75 (12:24, 30:46, 46:61). Balážová 16, Machalová 13, Drobná a Le Claireová po 7 – Mištinová 16, Turudićová 12, Dudášová 10, Jackovecová 9, Feketeová 8, Stašová a Williamsová po 7, A. Moravčíková 6. TH: 26/16 – 14/9. Trojky: 2-6. Štvrtiny: 12:24, 18:22, 16:15, 12:14. Diváci: 250. Úspešnosť streľby: 37% – 51%.