Ruža si urobila zo Slovanu trhací kalendár

Deň po šlágri extraligy proti Piešťanským Čajkám nastúpili zverenky Juraja Suju na ďalší duel. Ich súperom bol bratislavský Slovan.

Od úvodu až po záverečný klaksón diktovali tempo hry úradujúce majsterky, ktoré dávali svoju dominanciu najavo bodovo, ale aj ukážkovými akciami.

 

3 ZAUJÍMAVOSTI ZÁPASU

+ pôvodne mala na stretnutie nastúpiť aj nová akvizícia MBK, Kamila Jarošová, ktorá k nám prišla ako mladá, perspektívna hráčka na 4 roky zo Spišskej Novej Vsi; napokon sa tréner rozhodol použiť ju v hre už čoskoro, ale nie v dnešnom zápase.

+ prvý zápas Američanky Motleyovej v drese MBK skončil nad očakávanie, 10 bodov a viaceré vydarené ťahy z jej strany sú určite prísľubom pre ďalší progres Ružomberka.

+ v stretnutí, ktoré sa od začiatku do konca jasne vyvíjalo v prospech papierového favorita, došlo zo strany súpera MBK k niekoľkým zbytočne nebezpečným zákrokom, čo je vzhľadom na povahu a vývoj zápasu ťažko pochopiteľné.

 

VÝVOJ STRETNUTIA

Jasná, a bezproblémová dominancia po celý zápas. Od začiatku išla Ruža na plné obrátky, a Slovanu nič nedarovala. Už po prvej štvrtine bolo zrejmé, kto vyhrá, čo sa však dalo čakať. Bodovo najviac vyšla domácim hráčkam druhá štvrtina, v ktorej Bratislavu prestrieľali v pomere 33:7, ale aj následnú desaťminútovku ovládli jednoznačne 26:2. Záver stretnutia, ktoré sa od 31. minúty skutočne už len dohrávalo, a jedinou nezodpovedanou otázkou zostávala výška skóre, patril “druhej zmene” MBK, trénerská dvojica Suja-Porubčan dala priestor všetkým hráčkam z lavičky, ktoré sa tiež pričinili o to, že Slovan si zo zápasu s Ružomberku odniesol ako súper úradujúceho majstra nepopulárnu stovku. Mimochodom, z pohľadu Ružomberka už tretiu v tejto sezóne (Poprad 105:48, v Šamoríne 45:104).

 

POVEDALI TRÉNERI

Juraj Suja, Ružomberok: “Myslím si, že úlohu papierového favorita sme splnili. Trošku sa mi nepáčila prestrelka v záverečnej štvrtine, kde sme dostali od Slovanu 18 bodov, čo by sa nemalo stávať, nech hráme v akejkoľvek zostave. Dovtedy sme boli, hlavne v obrane, výborný. Prvoradým cieľom bolo vyhrať tento zápas a rozložiť minutáž medzi všetky dievčatá, keďže včera sme odohrali ťažký duel so 7-8 hráčkami, a v stredu nás čaká ďalšie náročné stretnutie.”

Želko Mijalkov, Bratislava: “Potrebujeme viac bojovať, máme mladý tím, ktorý nie je pripravený na tento typ kontaktného zápasu. Chcem pogratulovať Ružomberku, ktorý si úplne zaslúžil dnes vyhrať. Po celý zápas si súper udržiaval jasný rytmus a nasadenie, potrebovali by sme viac podobných zápasov.”

 

MBK Ružomberok – BK Slovan Bratislava 105:34 (24:7, 57:14, 83:16). Graysová 15, Tarnachowiczová 14, Turudićová 13, Praženicová a Stašová po 11, Motleyová 10, Havranová 8, Buknová 7, Oravcová 5, Kubáňová 1 – Lüttmerdingová 11, Mihaljevićová 9, Angelova-Kolyandrova 7, Hrušovská 4, Dohňanská 3. Štvrtiny: 24:7, 33:7, 26:2, 22:18. TH: 29/18 – 5/4. Trojky: 7-4. Diváci: 140. Rozhodovali: Izák, Donovalová a Čurilla. Úspešnosť streľby: 55% – 22%. Najviac času na palubovke (MBK): Tarnachowiczová 24:38, Buknová 23:27, Praženicová 19:34, Graysová 19:20, Havranová 16:32, Motleyová 16:24, Turudićová 16:20, Oravcová 14:58, Kubáňová 13:05.

Kompletná štatistika zápasu TU

(c) MBK Ružomberok 2021