Ruža porazila Spišiačky, 29 bodov D. Baburovej

MBK Ružomberok – Rücon Spišská Nová Ves

Dôležitý zápas. O súboji MBK Ružomberok so Spišskou Novou Vsou to prízvukoval tréner Ruže Juraj Suja. Liptáčky sa predstavili domácemu publiku poslednýkrát pred dvojtýždňovou domácou pauzou. V stretnutí dominovala najmä Dominika Baburová, autorka 29 bodov.

Spišiačky začali lepšie a vypracovali si mierny náskok. Ružomberok sa však rýchlo spamätal a najmä zásluhou šiestich bodov Dominiky Baburovej otočili skóre na 10:9 v 6. minúte. Potom však domáce nevyužili niekoľko mimoriadne sľubných príležitostí na zvýšenie skóre, a tak sa do vedenia znovu dostali hostky. Desaťminútovku, v ktorej sa ani jednému z tímov strelecky príliš nedarilo, napokon tesne vyhrali Liptáčky.

Šnúrou šiestich bodov otvorili druhé dejstvo zverenky Dávida Demečka. Rovnaký zisk však následnej predviedli Ružomberčanky. Bolo vidno, že proti sebe hrajú dva úplne vyrovnané tímy. Aj v tejto časti hry predvádzali basketbalistky množstvo zahodených príležitostí. Viac sa však predsa len darilo domácim, ktoré v 18. minúte po trojke D. Baburovej vyhrávali o sedem bodov 31:24. Práve Dominika v týchto fázach doslova excelovala, keď po necelých 20 minútach mala na konte 21 bodov (!).

Ako na hojdačke to bolo v úvodných chvíľach druhého polčasu. Družstvá sa striedali vo vedení o jeden či dva body. Takmer vyrovnané bolo nielen skóre, ale aj hra. Stále však, podobne ako v závere prvého polčasu, mali mierne navrch Ružomberčanky. V 26. minúte vyhrávali o šesť bodov 48:42, v 28. minúte už o deväť bodov 53:44, a po trojke Sujovej už 56:44, trojka D. Baburovej pred koncom štvrtiny znamenala náskok 14 bodov – 60:46.

18 bodov delilo Ružomberok a Spišskú Novú Ves sedem minút pred koncom zápasu. Famózny výkon D. Baburovej pokračoval, na konte mala už 27 bodov. Skandovaný potlesk za stavu 68:50 naznačoval, že domáce hrajú v pohode, zatiaľ čo hostky sa trápia. Domáci stroj sa však v záverečných minútach zasekol, Spišiačky znížili na rozdiel 8 bodov 70:62. Na výraznejšie zdramatizovanie však už nebol čas, navyše, Liptáčky sa spamätali a pohodlný náskok udržali, za čo si vyslúžili mohutné ovácie slušne zaplnenej Koniarne.

MBK Ružomberok – Rücon Spišská Nová Ves 78:66 (15:13, 35:33, 60:46). Rozhodovali: Brziak, Kiss, Karnay. Štvrtiny: 15:13, 20:20, 25:13, 18:20). Bodovali – Ružomberok: D. Baburová 29, Kmeťová 10, Letková 9, Sujová a Lázárová po 8, Remenárová a A. Baburová po 6, Nagyová 2. Spišská Nová Ves: Gladková 20, Palušná 14, Beňušková 11, Feketeová 6, Bogičevićová, Slimáková a Lásková po 4, Jacková 3. Diváci: 400. Trojky: 4:4. TH: 23/16 – 7/6.