Ruža pohodlne zdolala bratislavský Slovan

V prvom domácom zápase novej sezóny slovenskej extraligy zdolali hráčky MBK Ružomberok klub Slovan Bratislava pohodlne 97:53. V nedeľu 29. septembra sa v Koniarni darilo najmä Murphyovej (27 bodov) a Baburovej (20).

Úvodný rozskok, ako aj prvý kôš zápasu dali Ružomberčanky. Potom sa však hralo nečakane vyrovnane, a keď po prvý raz hostky viedli 9:8, domáci tréner Juraj Suja si zobral prvý oddychový čas. Liptáčky potom zlepšili hru, ušli súperovi na 16:9, a nasledoval premiérový oddychový čas Bratislavčaniek. Ten však nepriniesol herné zlepšenie súpera Ruže, práve naopak. MBK zapol na vyššie obrátky a úvodné dejstvo pohodlne vyhral o desať bodov.

MBK - Ružomberok - BK Slovan Bratislava

Cez prvú miniprestávku musel tréner Suja poriadne zvýšiť hlas, pretože s herným prejavom svojich zvereniek vôbec nebol spokojný. Jeho slová padli na úrodnú pôdu, v 15. minúte už Ružomberok viedol takmer o 20 bodov – 44:25, aj zásluhou viacerých úspešných trojbodových pokusov. Hosťujúci tréner reagoval oddychovým časom. Do polčasu sa však už obraz hry ani bodový rozdiel príliš nezmenili, Liptáčky však postupne zlepšovali prejav a mierne zvýšili svoj náskok, ktorý narástol na 24 bodov.

Iniciatívu po prestávke už prakticky celkom prebral domáci tím. Ružomberské žabky vyhrávali v 27. minúte 65:39 a zlepšili nielen obranu, ale aj útok. V tejto fáze zápasu ťahala viacero útokov skúsená Slovinka Ristićová. Pred koncom tretej štvrtiny narástol náskok vicemajsteriek Slovenska na viac ako 35 bodov – 78:41, aj vďaka viacerým úspešným trojkám po sebe.

Posledná štvrtina sa už prakticky len dohrávala. Ružomberčanky bez problémov kontrolovali dianie na palubovke a Slovan už nepúšťali prakticky k ničomu. Po 32. minúte narástol bodový rozdiel na takmer 40 bodov – 80:41. Potom dal domáci tréner priestor viacerým dievčatám z lavičky, a tak si okrem Remenárovej zahrala napríklad aj Kubušová. Počas celého duelu povzbudzovala Liptáčky aj početná skupina ružomberského fanklubu Concordia 1906.

MBK Ružomberok – Slovan Bratislava 97:53 (27:17, 54:30, 78:41). Štvrtiny: 27:17, 27:13, 24:11, 19:12. Rozhodovali: Gabara, Fuska, Matejčík. Divákov: 350. Tréneri: Juraj Suja – Ladislav Kozmon. Body – Ružomberok: Murphyová 27, Baburová 20, Brezániová 13, Vesterbergová 12, Stalvantová a Kmeťová po 8, Ristićová 5, Remenárová a Černáková po 2; Bratislava: Talajková 18, Riecka 16, Križmová 10, Marcová 5, Pavlovičová a Mračková po 2. Trojky: 7:2. Vývoj zápasu: 2:0, 6:6, 16:9, 25:15, 31:21, 44:25, 52:27, 62:36, 70:41, 80:41, 91:48, 95:53.

© 2013 MBK Ružomberok, autorské práva vyhradené. Použitie fotografií, textu alebo jeho častí je dovolené len s uvedením zdroja: www.mbkruzomberok.sk