Ruža po veľkej dráme zdolala Piešťany a zostáva neporazená!

To bol zápas! Kto nebol, hádam ani neuverí. Ružomberok, ktorý sa ako jediný z prvej trojice extraligy neposilnil, dokázal doma poraziť silné Piešťanské Čajky, a ešte viac si tak upevnil suverénne prvenstvo v súťaži.

Viac ako tisíc divákov bolo dnes zvedavých na to, či Ružomberok zdolá v lige Piešťany aj do tretice v aktuálnej sezóne. Stalo sa, aj keď to – najmä v záverečnej štvrtine – vyzeralo všelijako. Dojatý tréner MBK po zápase nešetril chválou na adresu svojich hráčok…

3 ZAUJÍMAVOSTI ZÁPASU

Neuveriteľná strelecká impotencia. Ružomberok nielenže zaznamenal veľmi zlú úspešnosť streľby 31.4%, ale z 29 trojkových pokusov premenil len tri!

Fantastická atmosféra. Domácemu fanklubu Concordia 1906 sekundoval skromnejší, rodinný fanklub hostí, a spolu s divákmi vytvorili tak parádnu atmosféru, hodnú ligového šlágra.

Mištinovú zastúpili Jackovecová, Dudášová a Fekete. Kapitánku MBK, ktorá je obyčajne lídrom bodových štatistík Ruže (aj spoza trojkového oblúka), tentokrát zastúpili spoluhráčky. Kapitánke sa nedarilo, dala len štyri body a netrafila ani jednu zo 7 pokusov za tri body.

VÝVOJ STRETNUTIA

Býva tradíciou, že v zápasoch Ružomberka s Piešťanmi nepadá veľa košov. Tento duel to len potvrdil. Po prvej štvrtine bolo len 12:10, jemný náskok si Ruža udržiavala až do konca tretej štvrtiny. Potom hala na chvíľku stíchla, Piešťany sa totiž ujali vedenia a v záverečnej desaťminútovke dokonca viedli o osem bodov (51:43). Famózny záver MBK však znamenal potvrdenie prvého miesta v tabuľke, tretiu výhru Ružomberka proti Piešťanom v aktuálnej sezóne (z troch zápasov), a tak sa hráčky v bielom mohli po klaksóne zaslúžene tešiť s fanúšikmi z ďalšieho cenného skalpu…

SLOVO MAJÚ TRÉNERI

Juraj Suja, MBK Ružomberok: “Piešťany ukázali svoju obrovskú kvalitu, prišli dobre pripravené, treba im pogratulovať. Mali sme množstvo možností strieľať za tri body, ale z 29 pokusov sme premenili len tri. To som ešte ako tréner nezažil. Musím sa pokloniť pred mojím tímom. Za 10 rokov, čo trénujem dospelých, som ešte nevidel prejaviť taký veľký vzdor voči tomu, keď sa vám nedarí. V záverečných štyroch minútach ukázali charakter, som na nich hrdý, že toto dokázali.”

Richard Kucsa, Piešťanské Čajky: “My sme zo zápasu spravili veľkú drámu. Ale, uznávam, duel to bol vynikajúci, mal všetky atribúty, najmä bojovnosť. ale, nedokážem si vysvetliť 21 dokočených lôpt Ružomberka a našu úplnú taktickú nemohúcnosť v posledných štyroch minútach. Beriem to aj na seba, musím to pripraviť lepšie do budúceho stretnutia s týmto súperom. Gratulujem Ružomberku.”

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 57:56 (12:10, 28:24, 38:38). Jackovecová 12, Fekete a Dudášová po 11, Turudićová 8, Stašová 7, Mištinová a Moravčíková po 4 – T. Páleníková 15, Tadićová 12, Lubinová a Kuniecová po 10, Deptová 5, Hašková 4. Štvrtiny: 12:10, 16:14, 10:14, 19:18. TH: 15/10 – 15/9. Trojky: 3-5. Diváci: 1050. Rozhodovali: Doušek, Bartoš a Donovalová. Úspešnosť streľby: 31.4% – 40.4%. Najviac času na palubovke (MBK): Dudášová 33:19, Mištinová 33:04, Jackovecová 30:09, Moravčíková 28:41, Turudićová 28:26, Fekete 21:10.