Ruža od primátora pre bronzový tím MBK

Symbolicky, červenou ružou, ale aj pamätným listom ocenil v stredu primátor mesta Ružomberok Ľubomír Kubáň bronzové basketbalistky MBK, spoločne s realizačným tímom. Udialo sa tak vo Veľkej zasadačke radnice.

Ružomberok si vybojoval tretie miesto v extralige, keď v rozhodujúcom zápase o bronz porazil v Koniarni minulú sobotu Young Angels Košice 64:53 pred návštevou sezóny celej súťaže – 1100 divákov.

“Ďakujem vám za vzornú reprezentáciu klubu, ale aj mesta Ružomberok,” začal svoje vystúpenie pred bronzovým tímom primátor. A pokračoval: “Pred sezónou som sa zhováral s manažérom MBK Radoslavom Popelkom, a môžem povedať, situácia so skladaním kádra a ďalším ročníkom vyzerala kriticky. Všetko zlé je však na niečo dobré, a tak som presvedčený, že forma, ktorá bola zvolená – ísť cestou slovenských a českých hráčok – mohla byť schválená o niekoľko mesiacov skôr. Výsledkom vášho snaženia a úsilia je však bronzová medaila. Beriem to ako obrovský úspech. Máte najúspešnejšieho trénera na Slovensku, to si vážte.”

Následne prvý muž Ružomberka poznamenal: “Môžem vám zaručiť, že budete mať aj naďalej maximálnu podporu mesta, mňa osobne, ale aj hlavného generálneho partnera klubu. Na záver chcem poďakovať aj Matejovi Mudičkovi, lídrovi fanklubu Concordia 1906. Bez tohto skvelého človeka, ktorý vedie fanklub, to robí úžasne. Taký fanklub, aký máme v Ružomberku, nám môžu závidieť po celom Slovensku.”

 

(c) MBK Ružomberok 2023