Ruža má prvú trofej sezóny, vyhrala Slovenský pohár!

V semifinále si Ružomberčanky hravo a bez najmenších problémov poradili so Šamorínom 85:44.

Finálový turnaj Slovenského pohára sa tohto roku uskutočnil v Bratislave. V Hant Aréne (Pasienky) sa MBK Ružomberok stretol v semifinále so Šamorínom. Favorit duelu nenechal nič na náhodu, a svojho súpera presvedčivo zdolal o 41 bodov – 85:44. Do finále sa prebojovala Ruža spolu s Piešťanskými Čajkami, ktoré tesne zdolali Young Angels Košice.

Aj s podporou fanúšikov Ružomberka sa zverenky Juraja Suju pustili do Piešťan s vervou, no škrt cez rozpočet im urobilo opätovné zranenie chrbta Šikšniutéovej, ktorá odohrala len necelých osem minút finále a dala dva body. Napriek tomu po relatívne vyrovnanej prvej štvrtine prebral MBK taktovku zápasu a postupne navyšoval skóre. Druhú desaťminútovku zvládol bravúrne 25:7, a potom už kontroloval vývoj stretnutia. Napokon zdolal Čajky jasne 78:61 a zaslúžene sa tešil zo zisku Slovenského pohára, prvej trofeje v aktuálnej sezóne.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “K zápasu sme pristúpili s rešpektom. Piešťany výborne zahrali prvú štvrtinu, musím však pochváliť aj moje hráčky, pretože neprepadli panike. Hrali sme svoju hru, a potom sme to rozbalili naplno. Lavička zabrala, dali sme 9 zo 16 trojkových pokusov, čo sú skvelé čísla. Veľmi ma teší zisk Slovenského pohára, ktorý sme získali suverénnym spôsobom. Prezentovali sme sa dobre po každej stránke.”

FINÁLE: MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 78:61 (17:19, 42:26, 65:43) – Ružomberok sa stal víťazom Slovenského pohára. Jefferyová 28, Ellenbergová 16, Markovićová 9, Stašová a Jackovecovu po 6, Mištinová 5, Janoščíková a Moravčíková po 3, Šikšniutéová 2 – Thompsonová 26, Lubinová 13, Matejčíková a Mikulášiková po 8, A. Baurová, Dovčíková a Hašková po 2. Štvrtiny: 17:19, 25:7, 23:17, 13:18. TH: 16/10 – 15/14. Trojky: 12-7. Diváci: 253. Úspešnosť streľby: 49% – 45%.

SEMIFINÁLE (sobota): MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 85:44.

(c) MBK Ružomberok, Foto: Vladimír Dorňák