Ruža je v semifinále, Poprad zdolala 2:0

MBK Ružomberok - BAM Poprad

Najkratšou možnou cestou (napokon, presne podľa predpokladov), sa podarilo basketbalistkám MBK Ružomberok postúpiť do semifinále slovenskej extraligy cez šiesty tím základnej časti BAM Poprad.

Po jasnom víťazstve v Ružomberku 77:48 to bolo pod Tatrami dlho otvorené. Žiadna dominancia favorita z Liptova sa nekonala, úvodnú štvrtinu vyhrali zverenky Juraja Suju len o jediný bod (16:15). Poprad sa nielenže statočne držal, ale druhú štvrtinu dokonca ovládol (21:15), a po polčase tak o päť bodov vyhrával (36:31), čo bolo vzhľadom ku kvalite kádrov obidvoch družstiev skutočným prekvapením.

Tretia a štvrtá štvrtina však patrili Ružomberku. Úsek medzi 21. a 30. minútou vyhral MBK o šesť bodov, záverečnú desaťminútovku o sedem. Celý zápas tak vyznel v prospech papierového favorita o osem bodov. Domáce Popradčanky však boli Ruži dlho rovnocenným súperom, premenili vyššie percento streleckých pokusov (39 ku 38) a pred 500 divákmi si neurobili hanbu, práve naopak. Do semifinále tak postupuje Ružomberok, ktorý však – ak chce pomýšľať na finále – musí proti Piešťanským Čajkám podať diametrálne odlišný výkon.

BAM Poprad – MBK Ružomberok 58:66 (15:16, 36:31, 50:51). Najviac bodov: Hadačová 12, Theinerová a Dubeňová po 10, Petríková 9, Pavlendová 8 – D. Baburová a Sujová po 12, Lázárová 10, Kelčíková a Tetemondová po 8, Kmeťová 7. Štvrtiny: 15:16, 21:15, 14:20, 8:15. Diváci: 500. TH: 21/18 – 24/18. Trojky: 2:2. Úspešnosť streľby: 39% – 38%. Prvý zápas: 48:77. Na zápasy 0:2 – do semifinále postúpil Ružomberok.