Ruža je v semifinále, Bystricu zdolala 2:0 na zápasy

Semifinálovým súperom basketbalistiek MBK Ružomberok budú podľa predpokladov Piešťanské Čajky. Prvý duel je na programe v sobotu 25. marca v Diplomat aréne.

O postupe Liptáčok do boja o extraligové medaily rozhodol dnešný zápas pod Urpínom. Zverenky Juraja Suju do stretnutia s Banskou Bystricou vstupovali v pozícii favorita. Tú potvrdili v stredu, keď v Koniarni vyhrali 71:58, a tak dnes mali na Štiavničkách mečbal.

Už prvá štvrtina naznačila papierové predpoklady. Ružomberok ju vyhral vysokým rozdielom 32:16, a náskok si udržiaval aj naďalej. Napriek tomu, že druhú desaťminútovku prehral o štyri body (9:13). Tretie dejstvo znovu patrilo MBK v pomere 15:10, a ani záverečná štvrtina, ktorá sa skončila pomerom 13:10 pre domáce nič nezmenila na fakte, že Ruža zdolal Banskú Bystricu 66:52 a podľa očakávania v najkratšom možnom čase po dvoch víťazstvách postúpila do semifinále, kde ju čakajú Piešťany.

Najlepšími strelkyňami Ružomberka boli Lázárová a A. Baburová s 13 bodmi, darilo sa aj americkým posilám, Smithová dala 8 a Myersová 6 bodov, Campbellová rovnako 6. Prvý zápas semifinále je na programe v sobotu 25. marca v Piešťanoch, v Koniarni sa Ružomberčanky proti Čajkám predstavia v stredu 29. marca o 17:00. Táto séria sa už hrá na tri víťazstvá.

ŠKP 08 Banská Bystrica – MBK Ružomberok 52:66 (16:32, 29:41, 39:56) – na zápasy 0:2, do semifinále postúpil RUŽOMBEROK. Striešová a Van Dalenová 11, Matejčíková 10, Verlíková 7, Števulová a Jassová po 4, Jelenčíková 3, Pavlendová 2 – Lázárová a A. Baburová po 13, Smithová 8, Myersová a Campbellová po 6, Kelčíková, Kmeťová, Mištinová a Bartánusová po 5. Štvrtiny: 16:32, 13:9, 10:15, 13:10. TH: 27/20 – 12/9. Trojky: 2-3. Diváci: 300. Úspešnosť streľby: 28% – 42%.