Ruža je krok od titulu! V sérii vedieme už 2:0

Tretí zápas finále je na programe už túto sobotu 20. apríla od 17:00 v športovej hale Koniareň. Ružomberok v ňom môže získať slovenský titul! Klub vyťahuje po rokoch severnú štvrtú tribúnu pre 1100 divákov! Vstupenky na zápas si môžete v predpredaji kúpiť vo štvrtok aj v sobotu v Informačnom centre Ružomberok.

Približne 70 fanúšikov Ružomberka sledovalo priamo v piešťanskej hale druhý finálový súboj MBK proti domácim Čajkám. V dôstojnej atmosfére sa začalo vyrovnane. Piešťany boli v úvode vo vedení, no zverenky Juraja Suju rýchlo dotiahli skóre. Prvá štvrtina sa skončila tesným jednobodovým víťazstvom domácich. Druhá desaťminútovka však patrila Ružomberku, ktorý našiel recept na hru súpera a po polčase sa tak tešil z vedenia o štyri body. Úsek zápasu medzi 11. a 20. minútou vyhral MBK v pomere 20:15, a fanklub Concordia 1906 bol vo vytŕžení.

Po polčase neprišel nápor Piešťan, naopak, Ružomberok si strážil mierny náskok, ktorý postupne zvyšoval. V streľbe vynikala predovšetkým uzdravená Šiksniutéová, ktorá zaťažila konto Čajok 20 bodmi. Pred záverečnou štvrtinou vyhrávala Ruža o osem bodov. Kapitánka Jefferyová pridala 17 a Ellenbergová 13 bodov, posledné minúty zápasu si Ruža rutinérsky postrážila, vyhrala o 11 bodov 67:56, a v sobotu 20. apríla doma od 17:00 môže v prípade výhry získať titul. Na tento zápas klub spod Mnícha vytiahne po rokoch veľkú severnú tribúnu, ktorá spala v útrobách Koniarne dlhé roky.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Piešťany mali agresívny nástup do zápasu. Evidentne sa poučili z prvého finálového duelu. Ustáli sme to, a postupne sme sa predierali hore. V záverečnej štvrtine sme si už strážili celkom pohodlný náskok. Takticky to bol z našej strany veľmi dobre zvládnutý zápas.”

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 56:67 (20:19, 35:39, 47:55) – stav finálovej série 0:2. Engelmanová 15, Thompsonová 12, Mikulášiková 10, Jakubcová a Baburová po 5, Lubinová 4, Matejčíková a Krč-Turbová po 2, Hašková 1 – Šiksniutéová 20, Jefferyová 17, Ellenbergová 13, Jackovecová 10, Mištinová 4, Stašová 3. Štvrtiny: 20:19, 15:20, 12:16, 9:12. TH: 14/11 – 12/11. Trojky: 5-4. Diváci: 950. Úspešnosť streľby: 33% – 50%.