Ruža deklasovala Poprad o 36 bodov

Tréner Liptáčok Juraj Suja po zápase poďakoval všetkým divákom, ktorí prišli. Zvlášť fanklubu Concordia 1906, ktorý vytvoril v hale parádnu atmosféru. Aj tá sa určite podpísala pod viac ako presvedčivé víťazstvo úradujúceho vicemajstra.

3 ZAUJÍMAVOSTI ZÁPASU

+ Kým domáce basketbalistky dnes trafili až 11-krát spoza trojkového oblúka, Poprad bol úspešný len štyrikrát, čo tiež rozhodlo o vysokej výhre MBK.

+ Hoci najlepšou strelkyňou zápasu bola kapitánka BAM Drobná s 20 bodmi, až 4 hráčky Ruže si pripísali viac ako 10 bodov – Buknová, Dovčíková, Uramová a Urbanová.

+ 26 sekúnd zápasu viedol Poprad, hneď na začiatku (2:0), najvyšším rozdielom vyhrávali Liptáčky o 38 bodov (72:34).

VÝVOJ STRETNUTIA

Zverenky Juraja Suju mali veľmi dobrý úvod. O 16 bodov viedli už po prvej desaťminútovke, a hoci sa im čiastočne prestalo dariť potom, v závere polčasu Popradu znovu odišli na rozdiel 15 bodov. Po zmene strán zachytili úvod tretej štvrtiny, a o víťazovi bolo prakticky rozhodnuté. V závere ešte Ruža výsledok prikrášlila a napokon Popradu nadelila 36-bodový debakel.

SLOVO MAJÚ TRÉNERI

Juraj Suja, Ružomberok: “Som rád za víťazstvo. Mali sme dobrý úvod, súper však potom trošku hrýzol. Nevedeli sme sa odpútať, až potom, v závere polčasu. Zvládli sme začiatok po zmene strán, čo nám v tejto sezóne doposiaľ nevychádzalo vôbec. Teší ma, že sme to dnes zlomili. Som spokojný s obranou v druhom polčase, to bolo naozaj fajn. Keď sa nám Poprad priblížil na deväť bodov, prestali sme behať, nemali sme doskok a súper trafil dve ťažké strely. Nebol to dôvod na paniku, ale museli sme byť stále v strehu. Chcem sa veľmi pekne poďakovať všetkým fanúšikom, ktorí dnes prišli, zvlášť fanklubu Concordia 1906, za to, že vytvorili v hale parádnu atmosféru.”

Milan Veverka, Poprad: “Po tom, čo sme videli hrať Ružomberok výborný polčas v Piešťanoch, vedeli sme, že hráme proti veľmi silnému súperovi. Navyše, hrali sme bez našich rozohrávačiek, chýbali nám tri hráčky základnej rotácie. Pri takej obrane Ružomberka sme s týmto počtom hráčok nemohli veľmi počítať z pozitívnym výsledkom. Boli sme vyčerpaní a unavení, nezachytávali sme ich rýchle protiútoky. Naše oddychové časy sme museli použiť nie na taktické pokyny, ale naozaj na oddych. Síce sme znížili na rozdiel 9 bodov, ale vtedy sme ešte mali viac fyzických síl. Potom už odchádzali.”

ŠTATISTIKA

MBK Ružomberok – BAM Poprad 77:41 (26:10, 41:26, 63:34). Buknová 16, Dovčíková 12, Uramová a Urbanová po 11, Andělová a Havranová po 9, Hadačová 5, Jarošová a Michaličková po 2 – Drobná 20, Paulechová 6, Húsková a Tetemondová po 5, Barillová 4, Kmetoniová 1. Štvrtiny: 26:10, 15:16, 22:8, 14:7. TH: 11/8 – 10/7. Trojky: 11-4. Diváci: 250. Rozhodovali: Margala, Donovalová, Fáber. Úspešnosť streľby: 37,7% – 36,6%. Najviac času na palubovke (MBK): Urbanová 26:14, Havranová 26:10, Hadačová 25:26, Andělová 24:58, Dovčíková 22:36, Buknová 21:38, Uramová 21:32.