Rozpačitý štart, zdrvujúci finiš. Ruža-Slovan 83:28

Prvé štvrťfinále postavilo Ružomberku do cesty najslabší tím extraligy – bratislavský Slovan. Hoci výsledok hovorí jasnou rečou, úvod stretnutia bol z domácej strany málo výrazný…

Nebol to veru začiatok, aký diváci v hale očakávali. Ružomberok sa trápil, Slovan prekvapivo držal krok. V piatej minúte bolo len 9:8, po prvej štvrtine 16:9, po polčase 34:21. Domácim nešla predovšetkým streľba, no treba podotknúť, že hrali stále bez dvoch hráčok základnej päťky – Šikšniutéovej a Jefferyovej.

Nevýrazný štart však nahradil mohutný, priam zdrvujúci finiš. Už po prestávke sa Ruža ukážkovo rozbehla, a v tretej štvrtine nastrieľala Bratislave 18, dostala len 4 body. Ešte výraznejšie, priam devastujúco, znie skóre záverečnej desaťminútovky, ktorú Sujova družina zvládla 31:3 (!). A tak sa napokon veľmi slušne zaplnená Koniareň aj s podporou fanklubu Concordia 1906 mohla tešiť z presvedčivého víťazstva 83:28. A aj z toho, že Ruža je (podľa očakávania) už jednou nohou v extraligovom semifinále.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Na môj vkus sme sa až príliš dlho rozbiehali. Druhý polčas už bol z našej strany výborný. Cez úvodné prestávky a oddychové časy som zvýšil hlas, pretože bolo treba zmeniť všetko. Nebolo to dobré, slabé v útoku, ale potom sme zlepšili každý segment hry, a hneď to bolo vidieť. Bola tu pekná návšteva, čo ma veľmi teší.”

Danilo Rakoćević, tréner Bratislavy: “Je zbytočné hodnotiť takýto rozdiel. Myslím si však, že sme dnes celkom čestne nastúpili, snažili sme sa, odovzdali sme všetko. Bojovali sme, koľko sme vládali, koľko nám Ružomberok dovolil. Prvý polčas nebol z našej strany zlý.”

ŠTVRŤFINÁLE EXTRALIGY: MBK Ružomberok – BK Slovan Bratislava 83:28 (16:9, 34:21, 52:25) – na zápasy 1:0. Ellenbergová 17, Jackovecová 13, Belušová 12, Kelčíková 9, Janoščíková 7, Moravčíková a Stašová po 6, Ivančáková 5, Mištinová a Markovićová po 4 – Talajková 9, Zarevúcka 6, Ošťadálová 5, Luttmerdingová a Turzáková po 3, Ivanická 2. Štvrtiny: 16:9, 18:12, 18:4, 31:3. TH: 26/20 – 4/2. Trojky: 3-4. Diváci: 650. Rozhodovali: Holländer, Špirka, Donovalová. Úspešnosť streľby: 43,5% – 22,9%.