Rozhodlo 27 bodov Pulliamovej a absencia Hadačovej s Urbanovou

Prvé semifinálové stretnutie Niké extraligy žien medzi MBK Ružomberok a Sláviou Banská Bystrica je za nami. Napriek tomu, že Ruža vydala zo seba maximum, v konečnom dôsledku rozhodli o triumfe bystrických púm dva hlavné faktory.

Líderka spomedzi zahraničnej légie v Banskej Bystrici Lindsey Denise Pulliamová dala v stretnutí až 27 bodov, a rozhodujúcou mierou “zariadila” víťazstvo Slávie. Naopak, Ružomberok nemohol zo zdravotných dôvodov počítať s dvomi hráčkami základnej zostavy, Hadačovou a Urbanovou.

 

3 ZAUJÍMAVOSTI ZÁPASU

+ Len 29% úspešnosť streľby na strane Ružomberka vs. o 10 percent viac na strane súpera; ďalší element, ktorý sa podieľal na konečnom výsledku.

+ Opätovne sa v ukážkovom svetle uviedol domáci fanklub Concordia 1906, ktorý počas celého zápasu dominantným spôsobom určoval atmosféru stretnutia.

+ Veľmi pekná návšteva 700 divákov videla v záverečnej časti hry takmer dramatický koniec, kedy Ruža už-už doťahovala rozdiel v skóre, potom však prišiel sporný útočný faul Andělovej, a zápas sa začal uberať smerom, ktorý vyhovoval Bystrici.

 

VÝVOJ STRETNUTIA

Ruža vôbec nezačala zle. Vyhrávala 2:0 aj 7:3, ale potom prišla až 16-bodová šnúra Bystrice, ktorá otočila na 7:19. Odvtedy už dostala opraty zápasu do svojich rúk, vyhrávala aj o 20 bodov. K poriadnemu zdramatizovaniu duelu prišlo až deväť minút pred koncom, kedy Ružomberok znížil na 52:58, no nádejný rozlet úradujúceho vicemajstra zastavil diskutabilný útočný faul Andělovej, ktorý bol zo strany rozhodcov posúdený ako nešportový. Odvtedy už Slávia znovu získala výraznejšiu bodovú prevahu, a stretnutie dotiahla bez problémov do víťazného konca.

 

SLOVO MAJÚ TRÉNERI

Juraj Suja, Ružomberok: “Bojovali sme, na palubovke sme nechali všetko. Naša bojovnosť sa odvíjala od kapacít, čo sa týka počtu hráčok, alebo kvality, na ktorú sme mali. Nemám im čo vyčítať. Samozrejme, vždy sa dá trafiť viac striel či urobiť menej chýb v obrane, ale do zápasu dali maximum. Tím z takou kvalitou, akú má Bystrica, nie je ľahké zastaviť. S tým sa momentálne treba zmieriť.”

Zuzana Žirková, Banská Bystrica: “Myslím si, že od začiatku sme udávali tempo, aj keď Ružomberok sa do zápasu vrátil. Dostával od nás príliš veľa druhých šancí po ofenzívnych doskokoch, čo bol asi náš najväčší problém. Obidva tímy boli na začiatku nervózne, hra sa prelievala zo strany na stranu, ale pre nás je hlavné, že sme prvý krok zvládli.”

 

MBK Ružomberok – Slávia Banská Bystrica 57:77 (28:39). Andělová 17,  Havranová 14, Buknová 11, Svetlíková 7, Dovčíková 5, Jarošová 3 – Pulliamová 27, Hruščáková 16, Nofuenteová 9, Sherrillová 8, Van Dalenová 7, Holíková 5, Grigerová 3, Kozáková 2. Štvrtiny: 14:21, 14:18, 20:19, 9:19. TH: 23/15 – 22/17. Trojky: 6-6. Diváci: 700. Rozhodovali: Kúkelčík, Fanfarová a Ribakovs. Úspešnosť streľby: 29% – 39%.

Kompletná štatistika zápasu TU

 

(c) MBK Ružomberok 2023