Ružomberok-Košice 0:1, zápas sa zlomil v tretej štvrtine

MBK Ružomberok- Piešťanské Čajky

So značným odhodlaním nastupovali na prvý finálový zápas extraligy basketbalistky MBK Ružomberok proti odvekému rivalovi Good Angels Košice. V metropole východu sa hral do polčasu mimoriadne vyrovnaný zápas…

Prvú štvrtinu zvládli lepšie domáce hráčky, ktoré ju vyhrali o dva body. Naopak, druhé dejstvo sa vydarilo Ružomberčankám, ktoré sa na svoje súperky bodovo dotiahli. Vyrovnaný basketbal odzrkadľoval aj polčasový stav – 33:33. Potom však prišla (pre Ružomberok príznačne mizerná) tretia štvrtina. Domáce sa dostali do tempa, Liptáčky nestíhali kontrovať, ani strážiť streleckú aktivitu Košičaniek. Túto časť hry prehrala Ruža vysokým rozdielom 7:23, a tak napriek snahe zvereniek J. Suju už bolo aj pred poslednou štvrtinou o osude zápasu rozhodnuté. Prvý finálový zápas vicemajsterky Slovenska prehrali o 17 bodov.

Strelecky sa z kádra MBK najviac darilo Kmeťovej (13 bodov), kapitánka Brezániová pridala 10, Stalvantová a Murphyová po 9 bodov. Druhú štvrtinu ako jedinú zo všetkých vyhral Ružomberok, na trojky boli v pomere 9:8 lepšie domáce basketbalistky.

Druhý zápas série sa hrá už túto stredu 16. apríla od 17.30 v ružomberskej športovej hale Koniareň. Fanúšikovia Ruže veria, že hráčky MBK dokážu vyrovnať sériu. Očakáva sa návšteva na úrovni dvetisíc divákov.

1. finále: Good Angels Košice – MBK Ružomberok 74:57 (12:10, 33:33, 56:40) – stav série 1:0. Bodovali: Bojovićová 19, Hruščáková 16, Zietarová a Bálintová po 9, Žirková 7, Krivačevićová a Kiššová po 5, Kizerová 4 – Kmeťová 13, Brezániová 10, Stalvantová a Murphyová po 9, Fenynová 7, Vesterbergová 4, Baburová 3, Remenárová 2. Diváci: 1800. Štvrtiny: 12:10, 21:23, 23:7, 18:17. Trojky: 9:8. Rozhodovali: Zubák, Tomašovič, Szibilla.