Reprezentácia žien znovu v Ružomberku! Na Valentína proti Bosne

Odbočme na chvíľku od nášho tímu MBK Ružomberok. Venovať sa budeme reprezentácii žien, ktorá po úspešnom a divácky vydarenom kvalifikačnom zápase proti Islandu (15. novembra 2017 s výsledkom 78:62) odohrá v športovej hale Koniareň aj ďalšie stretnutie.

Trénerovi Petrovi Kováčikovi sa v Ružomberku páčilo. V novembri si nevedel vynachváliť kvalifikačný kemp v Ružomberku, Koniarni a Penzióne Sidorovo, kde boli hráčky a realizačný tím ubytovaní. Budú aj teraz. Ich spoločné stretnutie na dvojzápas v Čiernej hore (10.2.), a následne proti Bosne a Hercegovine (14.2. v Ružomberku) začne 5. februára v našom meste. “Budeme sa pripravovať v Ružomberku, deviateho sa presunieme do Podgorice na duel s Čiernou Horou. Následne odohráme 14. februára v Koniarni zápas proti Bosne,” upresnil lodivod žien SR. Stretnutie v Ružomberku sa začne (rovnako ako v novembri o šiestej večer.

V trénerovej nominácii sú aj dve hráčky z MBK Ružomberok – Kováčiková a Mištinová. Chýbajú zranené Bartánusová a Janoščíková, no reprezentačný dres by si mala obliecť aj Ružomberčanka Remenárová, aktuálne v službách KP Brno (ČR). “Nominovali sme optimálnu zostavu, budeme mať v tíme to najlepšie, čo je momentálne k dispozícii. Dvanástka hráčok by mala byť dobre pripravená na dvojicu náročných súperov v kvalifikácii,” dodal Kováčik.

Organizátorom kvalifikačného zápasu v Ružomberku je Slovenská basketbalová asociácia, v spolupráci s MBK Ružomberok a partnermi. Lístky za duel Slovensko – Bosna a Hercegovina za 3 a 2 eurá si môžete kúpiť aj v predpredaji v Informačnom centre Ružomberok na Bernolákovej 1 (tel. 044/432 10 96) – od piatku 2. februára.

Udalosť k zápasu na sociálnej sieti Facebook: https://www.facebook.com/events/2072209626348210/

Nominácia slovenskej ženskej basketbalovej reprezentácie na februárové kvalifikačné zápasy: rozohrávačky: Barbora Bálintová (GOOD Angels Košice), Nikola Kováčiková (MBK Ružomberok), An­gelika Slamová (Piešťanské Čajky). krídelníčky: Terézia Páleníková (Piešťanské Čajky), Marta Páleníková (GOOD Angels Košice), Miroslava Mištinová (MBK Ružomberok), Jelenčíková Natália (BK ŠKP 08 Banská Bystrica),  Veronika Remenárová (KP Brno/ČR). pivotky: Žofia Hruščáková (Famila Wuber Schio/Tal.), Mária Felixová (BLK Slavia Praha/ČR), Rebeka Mikulášiková (Piešťanské Čajky), Sabína Oroszová (Fila San Martino Di Lupari/Tal.).

program SR v kvalifikácii ME 2019: sobota 10. februára o 19.00 h – Čierna Hora – Slovensko (Podgorica), streda 14. februára o 18.00 h – Slovensko – Bosna a Hercegovina (Ružomberok).

(c) MBK Ružomberok 2018