Pumy hrýzli celý zápas, Ruža však vyhrala o 39 bodov

Prvé semifinále je za nami, podľa očakávania v ňom dominoval úradujúci majster. Ďalšie pokračovanie bojov o finále bude v sobotu pod Urpínom.

Bystričanky prišli do Ružomberka posilnené o vyradenie Šamorína, čo bolo určite menším prekvapením. Očakával sa teda vyrovnanejší duel, ako tomu bolo počas základnej časti.

3 ZAUJÍMAVOSTI ZÁPASU

+ V domácom drese sa blysla Turudićová 23 bodmi, dopriate jej bolo aj najviac času na palubovke, keďže odohrala takmer 30 minút.

+ Najlepšou strelkyňou súperiek bola bývalá hráčka Ružomberka Belušová s 13 bodmi, naopak, líderka štatistík BK ŠKP Janštová nedala ani bod.

+ Bystrické družstvo položila slabá úspešnosť streľby, ktorá bola len 27%, kým Ružomberok mal takmer dvojnásobnú – až 50%.

SUMÁR STRETNUTIA

Derby cez Donovaly začali podľa očakávania lepšie Ružomberčanky, už po desiatich minútach viedli 21:8. Bystrica síce hrýzla, ale ukázala podstatne menej sebavedomia, ako proti Šamorínu. To priznal v hodnotení duelu aj tréner BK ŠKP. Skúsený tím úradujúceho majstra kontroloval zápas, a aj keď Bystrické pumy nevzdali svoj boj až do konca, napokon odišli s prehrou o takmer 40 bodov.

SLOVO MAJÚ TRÉNERI

Juraj Suja, Ružomberok: “Som spokojný, dievčatá hrali dobre, až na hlúpych 5 minút v závere tretej štvrtiny. Podarilo sa nám rozdeliť minúty medzi všetky hráčky, ako sa dalo. Trápia ma nepremenené trestné hody či strelecká úspešnosť spoza oblúka, ktorá mohla byť lepšia. Celkovo som však rád za tú energiu, ktorú na palubovke kočky nechali, a dúfam, že budeme takto pokračovať.”

Miloslav Michálik, Banská Bystrica: “Na môj vkus sme pôsobili príliš vyplašeným dojmom, čo malo vplyv aj na našu hru. Boli tam úseky, kedy sme súpera vystrašili, ale viac bolo takých, kedy vystrašili oni nás. Chýbalo mi väčšie sebavedomie, ktoré sme ukázali proti Šamorínu. Neviem, či to bolo príliš veľkým rešpektom zo súpera. Je to len o sebavedomí. Učíme sa, tešíme sa na ďalší zápas.”

MBK Ružomberok – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 79:40 (21:8, 39:16, 59:30) – na zápasy 1:0. Turudićová 23, Praženicová 20, Williamsová 12, Enabosiová 10, Rusiňáková 7, Živaljevićová 4, Havranová 2, Uramová 1 – Belušová 13, Matejčíková 7, Oborilová 5, Striešová 4, Van Dalenová, Vargová, Šimčíková, Žilinská a Kollárová po 2, Mesárošová 1. Štvrtiny: 21:8, 18:8, 20:14, 20:10. TH: 18/11 – 9/6. Trojky: 4-2. Bez divákov. Rozhodovali: Doušek, Bartoš, Donovalová. Úspešnosť streľby: 50% – 27%. Čas na palubovke (MBK): Turudićová 29:39, Praženicová 27:05, Williamsová 26:56, Enabosiová 26:19, Živaljevićová 21:40, Rusiňáková 21:34, Havranová 21:30, Uramová 16:14, Oravcová 9:03.