Pumám odfúkol nádej záverečný uragán MBK

Ružomberské basketbalistky dnes nastúpili proti BK ŠKP 08 Banská Bystrica. Pumy prišli do Koniarne v elegantných nových dresoch, odhodlané zvíťaziť. Tento cieľ a nádej na dobrý výsledok sa im podarilo plniť do druhého polčasu. Hlavne v jeho závere už prišli hviezdne chvíle MBK, a Bystričankám tak zhasla nádej na prípadné prekvapenie.

 

3 ZAUJÍMAVOSTI ZÁPASU

+ Bystričanky prvý polčas poriadne hrýzli, dokonca aj vyhrávali, napríklad 21:20, držali krok s Ružou, vydržalo im to prakticky celý prvý polčas

+ Po povinnom striedaní Van Dalenovej v záverečnej štvrtine nastal komický okamih, keď hráčka nechcela opustiť palubovku, rozhodca čakal a tréner ŠKP sa niekoľko sekúnd len nečinne prizeral vzniknutej situácii

+ Výborný výkon dnes podala kapitánka MBK Stašová (14 bodov), ale aj Havranová, autorka 7 bodov MBK

 

VÝVOJ DUELU

Nuž, bolo to vyrovnané. Od začiatku. Ružomberok, ktorý mal v nohách ešte stredajší európsky zápas a cestovanie z Belgicka, sa snažil rýchlo Bystrici odskočiť, to sa však nedarilo. Tím spod Urpína, vedení skúsenou trénerskou dvojicou, držal krok s úradujúcim majstrom a nechcel ho pustiť do trháku. Aj polčas udržali Bystrické pumy len na rozdiel 5 bodov, no akékoľvek nádeje na dobrý výsledok či dokonca prekvapenie im zmaril druhý polčas, ktorý Liptáčky vyhrali jednoznačne a presvedčivo 41:22. Pre osud zápasu bola rozhodujúca hlavne tretia štvrtina, výborný výkon kapitánky Stašovej a energia Havranovej, ako aj umné oddychové časy lodivoda MBK Juraja Suju.

 

POVEDALI PO STRETNUTÍ

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Som rád, že sme vyhrali tento zápas. V troch štvrtinách sme ukázali naozaj dobrú obranu, do ktorej sme dali skutočne veľa energie. Sme v obmedzenom množstve hráčok, po tom, čím sme si prešli v uplynulých týždňoch, neostávali nám sily na útok. Mali sme 14 stratených lôpt v prvom polčase, čo je veľmi veľa. Vždy som však viac vďačný za dobrú obranu, pretože tá je prvoradá. Dievčatám patrí vďaka, za to, že to odmakali naplno, ako sa len dalo. Verím, že si oddýchnu, a po reprezentačných zrazoch sa vrátia do MBK zdravé.”

Miloslav Michálik, tréner Banskej Bystrice: “Nevidel by som to tragicky, podali sme celkom solídny výkon v obrane, aj keď dominancia Ružomberka v druhom polčase na doskoku bola enormná. Avšak úlohy, ktoré sme mali v defenzíve, sme splnili. Mali sme jednoduché ciele, až na doskok sa nám prakticky všetko podarilo. Bol to príjemný zápas, aj keď viem, že Ružomberok má toho v uplynulej dobe dosť. Malo to hlavu aj pätu na rozdiel od našich dvoch posledných zápasoch v extralige.”

 

MBK Ružomberok – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 67:43 (15:12, 26:21, 40:27). Stašová 14, Turudićová a Graysová po 13, Praženicová 11, Havranová 7, Burová 5, Buknová a Tarnachowiczová po 2 – Janštová 12, Vargová 11, Striešová 6, Grígerová a Van Dalenová po 3. Štvrtiny: 15:12, 11:9, 14:6, 27:16. TH: 13/9 – 6/2. Trojky: 6-5. Diváci: 100. Rozhodovali: Bartoš, Karnay, Životský. Úspešnosť streľby: 44% – 38%.

Kompletná štatistika zápasu TU

(c) MBK Ružomberok 2021