Prvý zápas, prvé víťazstvo. Aj strečing s fanúšikmi

Ružomberok bez problémov zvládol úlohu jasného favorita a z hlavného mesta Slovenska si vezie vysokú výhru. Najbližšie čaká MBK zápas v Banskej Bystrici.

Uragán Ruže začal už v prvej štvrtine. Zverenky Juraja Suju nastrieľali Slovanu 20 bodov, rovnaký počet im nadelili aj v druhej desaťminútovke, a tak bol po polčase stav 13:40. Najvyťaženejšími hráčkami MBK v zápase boli Mištinová a Jefferyová, ale najlepšou strelkyňou sa stala s 23 bodmi Litovka v službách MBK Eglé Šiksniutéová. V druhom polčase už Ružomberok len kontroloval vývoj zápasu, po záverečnom klaksóne ešte nasledovala spoločná fotografia a jemný strečing s fanúšikmi Ruže, ktorí prišli do Domu športu povzbudiť naše kočky.

BK Slovan Bratislava – MBK Ružomberok 35:76 (9:20, 13:40, 23:60). Oštadálová 9, Vaiglová 7, Sedláčková a Vargová po 6, Talajková 5, Zarevúcka 2 – Šiksniutéová 23, Jefferyová 18, Mištinová 16, Jackovecová 8, Ellenbergová 4, Belušová, Moravčíková a Markovićová po 2, Ivančáková 1. Štvrtiny: 9:20, 4:20, 10:20, 12:16. TH: 6/2 – 12/7. Trojky: 5-3. Diváci: 70. Úspešnosť streľby: 28% – 50%.