Prvý zápas, prvá výhra, prvá stovka!

Podľa očakávania si dnes naše žabky bez najmenších problémov poradili s nováčikom extraligy Spišskou Novou Vsou. Konečný bodový rozdiel je obrovský, atmosféru v hale udával domáci fanklub Concordia 1906.

Nováčik prišiel do Koniarne s odhodlaním, ale už po prvej štvrtine mu bolo jasné, že pod Čebraťom neuspeje. Bodovo sa najviac darilo kapitánke Ruže Praženicovej (Mištinovej), za hostky dala 11 bodov rovnako kapitánka Lysová.

3 ZAUJÍMAVOSTI ZÁPASU

+ Veľmi dobre sa uviedli posily MBK – Enabosiová dala 20 bodov, Williamsová 17 a Živaljevićová 14.

+ Akúkoľvek šancu na dobrý výsledok doslova rozmetala Ruža v druhej štvrtine, ktorú vyhrala 31:6, dominovala aj po polčase, tretiu desaťminútovku vyhrala 38:7.

+ Parádnu atmosféru v hale dirigoval ružomberský fanklub Concordia 1906, o povzbudzovanie bolo počas celého zápasu patrične postarané.

VÝVOJ STRETNUTIA

Aj keď Ruža od začiatku viedla, nie všetky jasné strelecké pokusy skončili v koši. Napriek tomu úvodných desať minút zvládli Sujove zverenky jasne 19:4. Druhá štvrtina bola ešte zdrvujúcejšia v pomere 31:6, a v podobnom duchu sa niesli aj zvyšné dve. Ružomberok v prvom zápase sezóny zaknihoval presvedčivé víťazstvo a z duelu proti Spišskej Novej Vsi si odnáša výhru s obrovským rozdielom o takmer 100 bodov – 116:24.

POVEDAL PO ZÁPASE:

Juraj Suja, tréner Ružomberka: Sme šťastní, že sme mohli po polroku nastúpiť na ligový zápas. Bolo vidieť prvú štvrtinu, že je to úvodný duel a aj keď sme favoritom, stále je súťažný zápas iný ako akákoľvek príprava. Bolo teda cítiť trošku nervozitu. Od druhej štvrtiny sme už fungovali s potrebnou dávkou energie a vydržali sme až do konca, čo ma teší.”

MBK Ružomberok – ŠKBD Spišská Nová Ves 116:24 (19:4, 50:10, 88:17). Praženicová 25, Enabosiová 20, Stašová a Williamsová po 17, Turudićová a Živaljevićová po 14, Havranová 8, Škvareková 1 – Lysová 11, Jarošová 5, Da Cruzová 4, Kačírová a Bucková po 2. TH: 11/5 – 10/6. Trojky: 11-0. Diváci: 322. Štvrtiny: 19:4, 31:6, 38:7, 28:7. Úspešnosť streľby: 60,0% – 15,0%.