Prvý rázny krok do semifinále. Tretia štvrtina 35:2…

Podľa očakávania išlo o hru mačky s myšou. Napriek tomu treba oceniť bojovnosť a snahu mladého tímu zo Spišskej Novej Vsi…

Na úvod vytiahnime niektoré pozoruhodné štatistické ukazovatele prvého štvrťfinálového zápasu medzi Ružomberkom a Spišskou Novou Vsou. Tretiu štvrtinu Ruža deklasovala svojho súpera 35:2 (!). Uspešnosť streľby bola takmer dvojnásobná na strane MBK – 55% ku 27%. Na trojky vyhrali Liptáčky 11:2 a ich spišský súper hádzal počas celého stretnutia len dva trestné hody.

Úvod playoff teda Ružomberok zvládol podľa očakávania. Spišskú Novú Ves rozdrvil 111:28, pričom strelecky sa najviac darilo 22-bodovej kapitánke Praženicovej, 21 bodov zaznamenala Williamsová a 14 Živaljevićová.

Druhé stretnutie v sérii na dva víťazné zápasy sa uskutoční v piatok v metropole Spiša. Prípadný tretí duel by sa odohral v nedeľu v Ružomberku. Úspešnejší z tejto dvojice si zahrá semifinále (už na tri víťazné duely), pričom prvé stretnutie bude o týždeň v stredu 31. marca. Súperom víťaza série medzi Liptáčkami a Spišiačkami bude úspešnejší z dvojice ŠBK Šamorín a BK ŠKP 08 Banská Bystrica.

MBK Ružomberok – ŠKBD Spišská Nová Ves 111:28 (33:5, 54:18, 89:20) – na zápasy 1:0. Praženicová 22, Williamsová 21, Živaljevićová 14, Turudićová 12, Rusiňáková 11, Stašová a Enabosiová po 10, Uramová 8, Oravcová 3 – Jarošová 9, Lysová 7, Cvoligová a Pokrievková po 4, Da Cruzová a Kostelníková po 2. Štvrtiny: 33:5, 21:13, 35:2, 22:8. TH: 18/14 – 2/2. Trojky: 11-2. Bez divákov. Úspešnosť streľby: 55% – 27%. Rozhodovali: Fanfara, Donovalová, Obertová. Najviac času na palubovke (MBK): Turudićová 30:17, Enabosiová 28:02, Stašová 26:03, Praženicová 25:35, Williamsová 23:03, Uramová 17:23, Rusiňáková 16:51.