Príprava: Ružomberok – Banská Bystrica 95:31

Pred veľmi peknou návštevou sa dnes v Koniarni odohral prvý prípravný zápas basketbalistiek MBK Ružomberok. Ich súperom bol tím BK ŠKP 08 Banská Bystrica.

Už úvodná štvrtina naznačila, kto bude v zápase dominantný. Ružomberčanky si rýchlo vytvorili jasný náskok a prvých desať minút prestrieľali Bystrické pumy v pomere 28:5. Zverenky Juraja Suju dominovali aj v ďalšej časti zápasu, ktorý sa hral pred skutočne slušnou kulisou 150 divákov. Do polčasu narástol stav na 53:18 pre MBK. Bodový rozdiel sa zvyšoval, napokon len tesne nepadla stovka. Liptáčky bez problémov zdolali Banskú Bystricu, podľa očakávania, 95:31, a pripísali si v prvom prípravnom zápase prvé, jednoznačné víťazstvo. Strelecky sa najviac darilo ukrajinskej posile Jackovecovej, autorke 20 bodov, len o jeden menej dala Kanaďanka Brownová, Mištinová dala 16.

MBK Ružomberok – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 95:31 (53:18). Najviac bodov MBK: Jackovecová 20, Brownová 19, Mištinová 16. Diváci: 150.