Priemerné výkony v hlavnom meste priniesli len jedno víťazstvo

Sobota 4.11.2023

Prvé z dvoch víkendových stretnutí v Bratislave sme odohrali na UK proti Slovanu Bratislava s ktorým sme sa stretli aj na turnaji v Brne, kde sme dosiahli dominantné víťazstvo. Možno aj pod dojmom nedávneho víťazstva sme začali zle. Od úvodu sa nám nedarilo odskočiť od súpera, ktorý umne využíval našu nekoncentrovanosť a hlavne svojim nasadení a chcením v porovnaní s nami dominoval v prvom polčase rozdielom 10 bodov. (40:30)

Po dohovore v šatni sme do druhého polčasu nastúpili v úplne inej koncentrácií, s chuťou a boli sme konečne „klasickým“ Ružomberkom. Rýchlosťou, dynamikou a nasadením sme zrušili Slovanu akékoľvek nádeje na úspech, keď sme dokázali tretiu štvrtinu vyhrať rozdielom 15 bodov čo nám umožnilo postrážiť si výsledok až do konca, a pripísali sme si štvrté víťazstvo v súťaži.

BK Slovan Bratislava U19 – MBK Ružomberok U19  67:76 (40:30) Body MBK Ružomberok: Dorková 14, Remenárová 13, Michaličková 12, Ďuratná 11, Štefančová 10, Jarinová 8, Oravcová 8, Borovská, Ondrášiková, Storošková

Miroslav Futo: Na Slovane sme predviedli opäť náš „obvyklý“ zápas, keď vstupujeme do zápasov nekoncentrovaní, z čoho pramenia hlúpe chyby ktoré náš súper vždy potrestá, a my sa trápime, či už v obrane alebo v útoku. V druhom polčase sa našťastie vždy „spamätáme“ ale určite na tomto budeme musieť popracovať nakoľko kvalita našich dievčat v tejto kategórií je na omnoho vyššej úrovni ako momentálne predvádzame.

Nedeľa 5.11.2023

Nedeľné stretnutie proti jedinému 1.ligovému ženskému tímu v súťaži sme začali rovnako ako súboj na Slovane. Nekoncentrovane, nedisciplinovane, alibisticky, pomaly, z čoho samozrejme nemohol byť iný výsledok ako ten, že sme už po prvej štvrtine strácali na „skúsené“ hráčky Dubčeka 13 bodov. (22:9) V rovnakom prejave sme pokračovali aj v druhej štvrtine, kedy nám najväčší problém robila naša hra. Hrali sme pomaly, vymýšľali sme veci ktoré nám nie sú vlastné, a jedine únavou domácich hráčok sme sa dokázali stále držať na dostrel. (41:27)

Do druhého polčasu sme vstúpili s plánom otočiť zápas v náš prospech, čo sa nám prvé 2-3 minúty darilo, ale bohužiaľ sme sa vrátili k našej pomalej hre, ktorá unaveným hráčkam Dubčeka vyhovovala, a svojimi skúsenosťami neustále navyšovali skóre vo svoj prospech a uštedrili nám nakoniec nepríjemnú prehru o 28 bodov.

Dubček Bratislava – MBK Ružomberok U19  77:49 (41:27) Body MBK Ružomberok: Michaličková 17, Ďuratná 14, Jarinová 7, Dorková 4, Štefančová 4, Remenárová 3, Oravcová, Storošková, Borovská, Ondrášiková, Hanáková

Miroslav Futo: Už počas rozcvičky som vedel že to bude katastrofálny zápas. „Mentálna prítomnosť“ hráčok na zápase bola nulová, absolútne sme neboli nastavení na zápas. Nedodržiavali sme základné veci na ktorých sme sa dohodli, miestami sme robili presný opak dohodnutých činností. V nedeľu sa nenašiel na ihrisku nikto kto by splnil aspoň základné kritériá, z čoho pramenila vysoká, ale zaslúžená prehra. Najviac ma však mrzí že hráčky Dubčeka (niektoré vo veku 45 rokov) dali do zápasu viac srdiečka a chcenia vyhrať ako celý náš tím dokopy čo je veľmi nepríjemné zistenie.