Shatori Walker-Kimbroughová. Američanka, rodáčka z Marylandu, má pomôcť Ružomberku hrať extraligové finále. Bola draftovaná do WNBA zo šiesteho miesta, doposiaľ pôsobila v tíme Washington Mystics.

Narodila sa 18. mája 1995 v Baltimore (Maryland, USA), má teda 22 rokov. Je 180 cm vysoká a váži 64 kg. Študovala v Hopewell (Pennsylvania) a vysokú školu v Marylande (2013-2017). Vlani bola draftovaná do WNBA v prvom kole z vynikajúceho šiesteho miesta, vybral si ju tím Washington Mystics, kde pôsobila až doposiaľ. Shatori Walker-Kimbroughová prichádza do MBK Ružomberok ako najvýraznejšia posila tejto sezóny na pozíciu strelkyne, ktorá má tvoriť hru.

“Je to nesmierne komplexná hráčka. Mala by priniesť kvalitu, ale aj značné sebavedomie, a, samozrejme, produktivitu,” hovorí manažér MBK Radoslav Popelka. Zároveň pripomína, že z pohľadu amerických hráčok, ktoré v Ružomberku pôsobili, bola lepšie v drafte umiestnená len Courtney Vanderslootová, ktorú si tím WNBA v tom čase vybral z tretieho miesta.

Za Washington Mystics odohrala Shatori vlani 27 zápasov s priemernou minutážou 12:30, úspešnosťou streľby nad 51%. Má za sebou viaceré ocenenia, bola medzi najlepšími nováčikmi WNBA, v konferencii vytvorila rekord v úspešnosti trojkových pokusov. Do konca aktuálnej sezóny sa upísala službám MBK Ružomberok. Klub má od nej nemalé očakávania. K tímu Juraja Suju sa obidve posily (aj včera avizovaná Aaryn Ellenbergová) pripoja už dnes.

Foto: summitthoops.com (Ned Dishman/NBAE – Getty Images), si.com

(c) MBK Ružomberok 2018