Povinné víťazstvo: Ružomberok-Poprad 78:46

MBK Ružomberok - Good Angels Košice

Do roku 2017 vstúpili basketbalistky MBK Ružomberok súťažným extraligovým zápasom, v ktorom si zmerali sily s BAM Poprad. Papierové predpoklady hovorili jasne v prospech Liptáčok…

A tie to aj na palubovke potvrdzovali, hoci rozbeh mali slabší. Približne od polovice úvodnej štvrtiny si však vytvorili dostatočný náskok, ktorý potom už len narastal. Po 10 minútach bolo 19:10, po polčase vyhrávala Ruža ešte výraznejším rozdielom 48:22. V tretej štvrtine sa solídne fungujúci ružomberský stroj čiastočne zasekol, Poprad túto časť hry vyhral tesne o jediný bod 15:14, MBK však už v tom čase viedol o viac ako 20 bodov, a tento náskok si pohodlne strážil. Záverečnú štvrtinu však začali zverenky Juraja Suju šnúrou 6:0, a o osude zápasu bolo s prehľadom rozhodnuté. V bielom domácom drese sa strelecky najviac darilo Campbellovej, k výhre nad Popradom bodovo významne pomohli aj Sujová či A. Baburová.

MBK Ružomberok – BAM Poprad 78:46 (19:10, 48:22, 62:37). Campbellová 20, Sujová 13, A. Baburová 12, Kmeťová 10, Kelčíková 9, Moravčíková 6, Lázárová a Mištinová po 4 – Ivančáková 19, Hadačová 13, Grigerová a Husárová po 4, Kudlišková, M. Tetemondová a Drobná po 2. TH: 22/18 – 17/11. Trojky: 4:1. Štvrtiny: 19:10, 29:12, 14:15, 16:9. Úspešnosť streľby: 40% – 35%. Diváci: 500.