Extraliga: MBK Ružomberok – Piešťanské čajky

Porazí Ruža Čajky? 5 dôvodov, prečo by ste zajtra nemali v Koniarni chýbať

Šláger extraligy. Posledný zápas Ružomberka v nadstavbovej časti. Potvrdenie prvého miesta a dominantnej pozície v lige. Aj o tom bude zajtrajší duel MBK proti Piešťanským Čajkám (18:30).

Namiesto suchých slov prejdime rovno k odpovedi na titulok tohto článku. Ktorých je teda tých 5 dôvodov pre návštevu zajtrajšieho basketbalu MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky v našej športovej hale Koniareň (18:30)?

1.. ŠLÁGER AKO SA PATRÍ. Piešťany posilnili, Ružomberok dočasne oslabený. Kým Čajky sa rozrástli o Engelmannovú, ktorá by im mala pomôcť aj v zápase proti MBK, Juraj Suja ešte stále nemôže počítať s doliečujúcou sa veľkou podkošovou oporou Šiksniutéovou. Tá nastúpi za Ružu najskôr o týždeň, no zajtra bude chýbať. Aj toto dáva nový náboj zápasu. Podarí sa čiastočne oslabenému Ružomberku poraziť posilnené Piešťany?

2.. VRÁTIME ČAJKÁM PREHRU? Určite si spomínate, ako naše žabky neuspeli v Piešťanoch 5. februára. Po náročnom programe a nevydarenom zápase v Tarbes nastúpili v Diplomat aréne. Hoci viedli a mali zápas vo svojich rukách, nezvládli záverečnú štvrtinu a s domácimi Čajkami prehrali o desať bodov 59:69. Dokáže Ruža vrátiť svojmu súperovi jedinú prehru v tejto extraligovej sezóne?

3.. Z FUTBALU NA BASKETBAL. DO TEPLA. Začiatok duelu je o 18:30. To preto, že predtým odohrajú futbalisti MFK Ružomberok domáci zápas Fortuna ligy proti MFK Zemplín Michalovce (15:30). „Chceli sme vyjsť v ústrety všetkým priaznivcov športu v Ružomberku aj okolí, aby si nemuseli vyberať medzi futbalom a basketbalom, ale aby stihli obidva zápasy. Takto sa pohodlne a bez problémov presunú z futbalu na basketbal, keďže budú mať viac ako hodinu čas,“ povedal manažér MBK Radoslav Popelka. A dodávame, že z chladného štadióna MFK (v čase zápasu má byť podľa SHMÚ v Ružomberku asi 5°C), sa diváci presunú do pohodlia Koniarne, kde chlad či nízke teploty naozaj nehrozia…

4.. PO VYŠE MESIACI DOMA. Zatiaľ posledný zápas v Koniarni odohrali basketbalistky MBK Ružomberok 26. januára 2019! Odvtedy tak uplynul viac ako mesiac, a tak by mali byť priaznivci Ruže skutočne dostatočne hladní po basketbale. Navyše, za ten mesiac sa zverenkám Juraja Suju podarilo získať prvú trofej sezóny, Slovenský pohár. Aj to by mala byť motivácia navyše pre všetkých, ktorí ešte s rozhodnutím, či ísť na zajtrajší basketbal, nebodaj váhajú…

5.. SUVENÍRY A DOBRÁ NÁLADA. Samozrejme. Teda, samozrejmé je to v Ružomberku, zvykli sme si na to, a tak to má byť. Že bude pred zápasom a cez prestávky k dispozícii bohatý výber suvenírov MBK na predaj – tričká, šále, plagáty, ale aj knižka „80 rokov basketbalu…“. Rovnako sa diváci môžu tešiť na dobrú náladu, ktorá bude v hale panovať aj vďaka účasti fanklubu Concordia 1906. Čo by za takéto predzápasové vyhliadky dala väčšina iných „basketbalových“ miest na Slovensku?

Nezabudnite teda, stretneme sa zajtra 18:30 v Koniarni.

(c) MBK Ružomberok 2019

MBK Ružomberok - GB Tarbes 68:65 - EuroCup FIBA (23.1.2019)

EuroCup FIBA: MBK Ružomberok – Szekszard (Maď.)

Extraliga: MBK Ružomberok – Piešťanské čajky