Poprad dostal 121 bodov, prišla aj polícia

Druhý domáci zápas v tejto sezóne odohrali naše žabky proti druhému nováčikovi súťaže. Po Spišskej Novej Vsi privítali v Koniarni Poprad, hralo sa kvôli aktuálne platným nariadeniam bez divákov.

Iný výsledok ako vysoké víťazstvo asi nikto nečakal. Potvrdilo sa, stalo sa, domáce hráčky dokonca strelili viac bodov ako proti Spišiačkam. Hlavnú tribúnu zdobilo obrovské logo klubu MBK Ružomberok.

3 ZAUJÍMAVOSTI ZÁPASU

+ Cez polčas prišla na kontrolu polícia. Jej úlohou bolo zrejme posúdiť, koľko ľudí sa v hale nachádza. Bolo ich presne 50, teda, bez policajtov.

+ Atmosféra v hale napriek neúčasti divákov nebola komorná. Povzbudzovali nielen samotné hráčky na lavičkách, ale aj ostatní členovia realizačných tímov, počuť bolo aj trénerov.

+ Priepastný rozdiel v úspešnosti streľby. Kým Ružomberok zaznamenal až 64% pokusov, ktoré premenil, Popradu sa toto štatistické číslo zastavilo na hodnote 23%.

VÝVOJ STRETNUTIA

Očakávaný. Bez väčších prekvapení. Mladé popradské družstvo, ktorému absentovala vysoká podkošová hráčka, nestíhalo podstatne lepšiemu domácemu kolektívu, a krok s ním držalo len v úvodných minútach. Potom sa už Ruža súperovi vzďaľovala mílovými krokmi. Priepastným rozdielom sa skončila najmä druhá štvrtina, ktorú MBK vyhral 32:5. Tréner majstrovského tímu Juraj Suja dal šancu všetkým hráčkam z lavičky, napriek tomu, že nesklamali, bol by inak výsledný rozdiel v skóre podstatne vyšší.

SLOVO MAJÚ TRÉNERI

Juraj Suja, Ružomberok: „Odohrali sme tretie kolo, dúfam, že nebude na dlhú dobu posledné, modlím sa za to. Vyhrali sme, zápas bol trošku nemastný-neslaný, aj keď sme boli prvý polčas dostatočne agresívni. Neprežili sme však dobrý tréningový týždeň, aj zápas v Piešťanoch nás poriadne vyčerpal, bolo to cítiť aj dnes. Dievčatá sa však veľmi snažili, čo oceňujem. A som rád, že v tom istom počte, v akom sme nastúpili, sme aj dohrali.“

Milan Veverka, Poprad: „Pre nás to bola veľká škola, pretože naše dievčatá sú veľmi mladé, a verím, že tieto zápasy im v ďalšom účinkovaní súťaže pomôžu. Bojovali sme, aj keď je výsledný rozdiel je vysoký. Výšková prevaha Ružomberka bola enormná, a práve na tom sme zlyhali. Nemáme klasickú podkošovú hráčku, akých má Ružomberok niekoľko.“

MBK Ružomberok – BAM Poprad 121:37 (36:8, 68:13, 87:24). Živaljevićová 26, Williamsová 24, Stašová 19, Turudićová 14, Mištinová a Enabosiová po 13, Havranová 12 – Sojáková 12, Grígerová 10, Rodáková 5, Mamráková 3, Vyšňová, Kmetoniová a Barillová po 2, Michlíková 1. Štvrtiny: 36:8, 32:5, 19:11, 34:13. TH: 19/13 – 7/5. Trojky: 10-4. Bez divákov. Rozhodovali: Bartoš, Donovalová, Izák. Úspešnosť streľby: 64% – 23%. Najviac času na palubovke (MBK): Živaljevićová 29:59, Havranová 26:57, Williamsová 26:36, Stašová 24:59, Mištinová 23:47, Enabosiová 20:13, Turudićová 19:47, Škvareková 16:14, Uramová 6:45, Kubáňová 4:43.