Pohodlná výhra v Šamoríne, 24 bodov Williamsovej

Extraliga žien pokračovala pre MBK Ružomberok dnes ďalším kolom. Súperom zvereniek Juraja Suju bol v Šamoríne miestny tím ŠBK.

Úvod stretnutia bol dosť vyrovnaný, domáce basketbalistky po desiatich minútach zaostávali za úradujúcim majstrom len o štyri body. Už druhá štvrtina však Ruži vyšla, a tak po polčase viedol liptovský kolektív 36:18. Vydarenou z pohľadu MBK bola aj tretia desaťminútovka (24:10), v ktorej naše žabky výrazne zvýšili bodový rozdiel, a pred záverečnými minútami zostávalo len zodpovedať otázku konečného skóre. To sa pre Ružomberok napokon zastavilo na čísle 79, kým domáci Šamorín dokázal Sujovej družine streliť len 42 bodov.

ŠBK Šamorín – MBK Ružomberok 42:79 (14:18, 18:36, 28:60). Sujová 18, Šeligová 8, Marcová 7, Oštadálová 3, Vaiglová, Horvátová a Lelkesová po 2 – Williamsová 24, Enabosiová 14, Stašová 12, Živaljevićová 9, Turudićová a Praženicová po 8, Uramová a Škvareková po 2. Štvrtiny: 14:18, 4:18, 10:24, 14:19. TH: 4/3 – 23/17. Trojky: 5-4. Bez divákov. Rozhodovali: Bara, Macura, Stopka. Úspešnosť streľby: 30% – 46%.