Pod Zoborom si Ruža schuti zastrieľala

Po trase Krasnojarsk – Moskva – Viedeň sa výprava MBK Ružomberok presunula do Šamorína, kde na chvíľu zotrvala pred dnešným extraligovým zápasom v Nitre.

Vyrovnaná bola len úvodná štvrtina. Ružomberský tréner Juraj Suja dal v tomto stretnutí priestor celej lavičke, schuti si tak zahrali aj basketbalistky, ktoré nedostali v Rusku príliš veľa priestoru na palubovke. Vynikla najmä Ivančáková s 15 bodmi a časom v hre 31:06. Kelčíková dala 12 bodov a zahrala si viac ako 22 minút.

Druhá štvrtina bola pre domáce hráčky tvrdým úderom, keď v nej dali len tri body, no inkasovali až 22. Po polčase tak Ruža jasne viedla o 18 bodov. Ani tretia desaťminútovka nebola iného rázu, Nitra strelila šesť, dostala až 18 bodov. V záverečnej časti hry, kedy už bola otázna len výška skóre, natiahli zverenky Juraja Suju rozdiel v konečnom skóre na takmer 40 bodov.

Najbližšie čaká Liptáčky krátky, no zaslúžený oddych. O týždeň v sobotu 19. januára privítajú v nadstavbovej časti extraligy v domácej Koniarni ŠBK Šamorín v tradičnom čase o 17:00. Naopak, v netradičnom termíne ich potom čaká playoff duel Európskeho pohára FIBA. S francúzskym vicemajstrom Tarbes GB sa stretnú v stredu 23. januára o 18:00.

BKM Junior UKF Nitra – MBK Ružomberok 36:78 (17:16, 20:38, 26:56). Zentková 9, Davisová 8, Sailerová 7 – Ivančáková 15, Ellenbergová a Kelčíková po 12, Jefferyová a Jackovecová po 8, Šikšniutéová 7, Janoščíková a Moravčíková po 6, Stašová 4. Štvrtiny: 17:16, 3:22, 6:18, 10:22. TH:  6/4 – 14/9. Trojky: 4-3. Diváci: 190. Úspešnosť streľby: 25% – 49%.