Po ťažkom boji výhra nad Košicami

Bol to zápas dvoch doteraz nezdolaných tímov. Ružomberok (4/0) privítal Young Angels Košice (4/0), ktoré so skúsenou Annou Jurčenkovou chceli pripraviť Liptáčkam prvé nepríjemné prekvapenie.

Nepodarilo sa. Napriek tomu, že viackrát v zápase mali Košice snahu aj “drajv” na to, aby sa Ružomberku ešte viac bodovo priblížili. Ruža, vedená z lavičky netradične asistentom trénera Michalom Porubčanom, však svoju úlohu s miernymi ťažkosťami, ale predsa – zvládla.

3 ZAUJÍMAVOSTI ZÁPASU

+ 37:37. Na úspešnosť streľby vyrovnané. Pre Ružomberok netradične nízke percento bolo spôsobené častými a zbytočnými stratami lôpt, na ktoré poukázal aj asistent trénera Michal Porubčan.

+ 2 štvrtiny vyhral Ružomberok (z toho jednu len o jediný bod), záverečná skončila nerozhodne 15:15, a druhú desaťminútovku boli bodovo silnejšie Košice.

+ Domáci MBK v úvode prehrával 0:3 aj 2:5, ale potom otočil stav na 6:5 v tretej minúte, a od tohto momentu už Košičanky nepustil ani do vyrovnania skóre.

VÝVOJ STRETNUTIA

Nuž, nebolo to také jasné, ako by sa mohli zdať pred zápasom. Rozpačitý úvod, ako aj druhá polovica štvrtiny pred polčasom naznačovali, že Košice by dnes mohli úradujúceho majstra poriadne potrápiť. To aj aj potvrdilo, aj keď to Východniarky nedokázali dotiahnuť do úspešného konca. Ruža dnes rozhodne nemala svoj deň – nízka úspešnosť streľby, priveľa stratených lôpt a často prekvapujúci nedôraz pod vlastným košom mohli MBK pripraviť o piatu výhru, no napokon to Liptáčky zvládli, a zostávajú tak jediným extraligovým tímom bez prehry.

SLOVO MAJÚ TRÉNERI

Michal Porubčan, Ružomberok: “V úvode sme si povedali, že hlavným atribútom úspechu je dnes disciplína. Žiaľ, fungovalo to len jeden a pol štvrtiny. Potom sme hlavami úplne odišli. Chcem sa však poďakovať dievčatám, že to napokon zvládli, aj keď herný prejav z našej strany vôbec nebol dobrý. O tom svedčí aj fakt, že sme stratili 21 lôpt.”

Radko Dvorščák, Košice: “V prvom rade som rád, že sme tento zápas vôbec mohli odohrať. Je super, že ako jeden z mála kolektívnych športov môžeme robiť to, čo nás baví. Bolo to vyrovnané stretnutie, myslím si, že sme súpera aj potrápili a nezvesili sme hlavy, máme z toho pozitívny dojem. Teší ma, že sme ukázali charakter.”

MBK Ružomberok – Young Angels Košice 65:56 (27:14, 36:28, 50:41). Praženicová 14, Turudićová 13, Enabosiová a Williamsová po 10, Živaljevićová 9, Stašová 6, Havranová 3 – Blanárová 16, Jurčenková 12, Drobná 10, Balážová 6. Štvrtiny: 27:14, 9:14, 14:13, 15:15. TH: 22/19 – 11/8. Trojky: 4-2. Bez divákov. Rozhodovali: Fuska, Doušek, Sirocký. Úspešnosť streľby: 37% – 37%. Najviac času na palubovke (MBK): Praženicová 37:01, Stašová 36:05, Turudićová 34:41, Enabosiová 30:14, Živaljevićová 26:29.