Piešťany pokorili Ružu o jediný bod

Zverenky Juraja Suju nastúpili po mesiaci na súťažný zápas. A rovno išlo o šláger ligy medzi MBK Ružomberok a Piešťanskými Čajkami.

Po troch rokoch sa Piešťanom podarilo pokoriť Ružomberok na jeho palubovke. O jediný bod. Všetko by mohlo byť inak, keby, podľa slov trénera Juraja Suju, jeho zverenky dodržiavali disciplínu a nastavené pravidlá… Na „keby“ sa však v športe nehrá…

 

3 ZAUJÍMAVOSTI ZÁPASU

+ Radka Stašová utrpela v druhom polčase počas hry vážne krvácacanie z nosa, po páde na palubovku. Jej absencia, ako aj rozsah poranenia, sú zatiaľ neznáme.

+ Zo zápasu napriek obrovskému záujmu nebolo možné sledovať živý prenos, kvôli neočakávaným technickým problémom na strane MBK, za čo sa klub verejnosti ospravedlňuje.

+ Pomer úspešných pokusov za tri body bol vyrovnaný, šesť trojok na obidvoch stranách.

 

VÝVOJ STRETNUTIA

Ružomberčanky nemali svoj deň. Nedarila sa im streľba, boli nervózne, pôsobili často nezohrato, strácali ľahké lopty. Naopak, ich premotivovaný súper dal do zápasu všetko, častokrát na úkor nepovolených zákrokov či na hranici pravidiel. Ruža nehrala spolu mesiac súťažný zápas, a to bolo vidieť prakticky na každom kroku. Ako však tréner Suja po zápase pre médiá zdôraznil, Čajky hrali dobre, Ružomberok zle. Po troch rokoch si Piešťany vezú domov z Koniarne výhru, aj keď len o jediný bod.

 

SLOVO MAJÚ TRĚNERI

Juraj Suja, Ružomberok: „Treba pogratulovať súperovi. Hrali veľmi dobre, rozumne, prišli skvele pripravení, mali na to veľa času. Šport je aj o prehrách, neberiem to tragicky, Piešťany konečne potvrdili úlohu favorita. Musím však povedať aj „B“. Niektoré naše dievčatá si musia uvedomiť, že nie sme Jekaterinburg, a nie sme schopní hrať dobre bez disciplíny a tvrdého trénovania, aj na individuálnom zlepšení. Sme mladý tím, a preto možno aj táto prehra prišla vhod.“

Lucia Krč-Turbová, Piešťany: „Som rada za každú výhru. Či je to Ružomberok, alebo hocijaký iný súper, víťazstvo sa počíta. Z psychického hľadiska je výhra dôležitá preto, že naposledy sme tu vyhrali pred tromi rokmi. Zápas bol ako na hojdačke. Až po polčase sme sa dostali do vedenia, potom sa Ružomberok ešte priblížil. DIevčatám som povedala, že musia tri veci fungovať – hlava, telo aj duša. Pokiaľ nebudú, tak pracovať spolu, tak nemôžeme zvíťaziť. Dokázali to, a ja som na ne právom hrdá.“

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 64:65 (22:21, 35:33, 45:50). Enabosiová 22, Praženicová 21, Williamsová 10, Stašová, Živaljevićová a Turudićová po 3, Rusiňáková 2 – Martišková 17, Miletićová a T. Páleníková po 12, Tadićová 10, Hamilton-Carterová 8, Hašková 6. Štvrtiny: 22:21, 13:12, 10:17, 19:15. Bez divákov. Trojky: 6-6. TH: 17/12 – 9/9. Rozhodovali: Obertová, Šarišský, Izák. Úspešnosť streľby: 39% – 44%. Najviac času na palubovke (MBK): Praženicová 34:24, Turudićová 33:30, Živaljevićová 30:41, Enabosiová 29:14, Williamsová 27:11, Havranová 21:28.

Kompletná štatistika zápasu: https://www.fibalivestats.com/u/EXTW/1771279/index.html

(c) MBK Ružomberok 2020