Piešťany doma nezaváhali, séria je vyrovnaná

O osude druhého finálového stretnutia rozhodla tretia štvrtina, ktorú domáce basketbalistky vyhrali vysoko 25:8.

Ruža nezačala v Diplomat aréne zle, dostala sa do mierneho vedenia, ale Čajky pohotovo reagovali a úvodnú desaťminútovku prehrali len o dva body. Požičané však MBK vrátili v druhej štvrtine, po ktorej bol vyrovnaný stav 35:35. O všetkom rozhodla tretia časť hry, v ktorej Piešťany dominovali, a presvedčivo ju vyhrali 25:8. Záverenú štvrtinu síce bodovo ovládli zverenky Juraja Suju, ale v konečnom dôsledku išlo len o korekciu prehry na rozdiel 11 bodov – 75:64.

Po domácom víťazstve 74:56 si finálový súper Ružomberka uchmatol doma výhru pre seba, a tým vyrovnal stav série na 1:1. Tretí duel je na programe v sobotu 24. apríla v Koniarni so začiatkom o 18:00. Len pripomíname, že finálová séria sa hrá na tri víťazné stretnutia.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: „Prvý polčas, v ktorom, podľa mňa – sme boli aj lepším tímom, sme sa držali. Hoci nás brzdili banálne straty lôpt na vlastnej polovici, po ktorých súperky dávali ľahké koše a tie ich držali v zápase. Pokojne sme prvý polčas mohli vyhrať o osem bodov. Žiaľ, cez prestávku sme zostali v šatni a neprišli sme na ihrisko. V tretej štvrtine naša defenzíva bola zlá, dostali sme 25 bodov, pričom dievčatá urobili iba dva fauly.”

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 75:64 (19:21, 35:35, 60:43) – stav série 1:1. Tadićová 22, T. Páleníková 17, Miletićová 15, Martišková 7, Hamilton-Carterová a Kozáková po 6, Hašková 2 – Williamsová 13, Turudićová a Enabosiová po 11, Rusiňáková 10, Havranová a Stašová po 6, Živaljevićová 5, Praženicová 2. Štvrtiny: 19:21, 16:14, 25:8, 15:21. TH: 11/9 – 19/15. Trojky: 10-7. Bez divákov. Rozhodovali: Ženiš, Doušek a Bartoš. Úspešnosť streľby: 47% – 36%.