Piešťany boli nad sily Ružomberčaniek

MBK Ružomberok - Slovan Bratislava

S nádejami na dobrý výsledok odchádzali basketbalistky MBK Ružomberok na dôležitý súboj extraligy do Piešťan.

Napokon sa Liptáčkam nepodarilo dosiahnuť prijateľné skóre, keď zverenkám Martina Pospíšila podľahli o 39 bodov. Najlepšou strelkyňou MBK bola s 13 bodmi Lázárová, 11 pridala Campbellová, A. Baburová 8 a 7 Kmeťová. Prvá štvrtina nebola síce z pohľadu domácich hráčok taká jednoznačná, dokázali v nej zvíťaziť o šesť bodov, no v druhej triumfovali už 24:11, a tak si do polčasu vytvorili náskok takmer 20 bodov. A keďže sa Čajkám darilo aj druhom polčase, zaslúžene sa tešili z vysokej výhry nad Ružomberkom. Za zmienku stojí fakt, že zverenky Juraja Suju premenili len polovicu trestných hodov (16/8), kým Piešťany až 90% (20/18). Obranných doskokov mali domáce až 28, kým MBK len 17. Úspešných pokusov za tri body mali Piešťany až deväť, kým Ružomberok len dva.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 89:50 (22:16, 46:27, 70:40). Oliverová 19, Slamová 16, Dudášová 13, Brownová 11 – Lázárová 13, Campbellová 11, A. Baburová 8, Kmeťová 7. Štvrtiny: 22:16, 24:11, 24:13, 19:10. Trojky: 9-2.