Piešťany a Slovan. Ako sa darí našim súperom?

Pozrime sa bližšie na to, ako sa v doterajšej časti rozbehnutej extraligovej sezóny darí našim najbližším súperom – Piešťanským Čajkám a Slovanu Bratislava. Len pripomíname, že Ružu čaká víkendový dvojzápas, v sobotu 20.11. privítajú vicemajstrovské Čajky (17:00), a na druhý deň v nedeľu 21.11. bratislavský Slovan (17:00).

Ešte predtým, ako prejdeme k našim víkendovým súperom, povedzme si, že doposiaľ najviac bodov za Ružomberok dala v extralige Praženicová (125), nasledujú Graysová (98), Burová (88) a Turudićová (84).

PIEŠŤANSKÉ ČAJKY. Tím, ktorý s Ružomberkom uplynulé sezóny bojoval o titul. Neúspešne. Tento ročník sa mu zatiaľ v najvyššej slovenskej súťaži darí podobne ako MBK – je bez jedinej prehry. Na svojom konte má šesť víťazstiev zo šiestich duelov. Dvakrát, vždy veľmi tesne, zvládli konfrontáciu s Young Angels Košice – doma 70:69, vonku 65:62. Najlepšou strelkyňou družstva Petra Jankoviča je s 81 bodmi Martišková, o päť bodov menej dala Tadićová. V tíme pôsobí aj naša bývalá hráčka Rusiňáková (153 min, 47 bodov). Piešťany angažovali až 5 zahraničných hráčok – češku Andělovú, Chorvátku Tadićovú, Litovku Želnytéovú, Fínku Pirttinenovú a Američanku Bootheovú. V sobotu môžu v Koniarni prísť o svoju doterajšiu extraligovú neporaziteľnosť, ale rovnako tak môžu zaknihovať ďalšie víťazstvo. Uvidíme…

BK SLOVAN BRATISLAVA. To je celkom iný príbeh. Súper, s ktorým sa stretneme v nedeľu 21. novembra (17:00), je v tabuľke predposledný, ale na svojom konte má aj jednu výhru, 22. októbra vyhrali doma s BK ŠK UMB Banská Bystrica 54:42. Líderkou tímu je Lüttmerdingová s 86 bodmi, nasledujú Angelová-Kolyandrova (81) a Kovalenková (41). Slovan ostatné zápasy prehral, s Ružomberkom v druhom kole jasne 35:82. Pre Liptáčky by v tomto súboji malo ísť o jasné víťazstvo, aj keď Ruža bude mať v nohách sobotňajší duel proti Piešťanom. Len dodávame, že v kádri má Slovan aj dve cudzinky – Ukrajinku Kovalenkovú a Bulharku Angelovú-Kolyandrovú.

Štatistiky hráčok MBK Ružomberok TU

Štatistiky hráčok Piešťanských Čajok TU

Štatistiky hráčok Slovana Bratislava TU

(c) MBK Ružomberok 2021