Piešťanská facka: Ruža – Čajky 46:78

Výborná forma, šnúra víťazných zápasov, dve úspešné stretnutia v Stredoeurópskej lige a kompletný káder. Ružomberok mal všetky predpoklady na to, aby zdolal v šlágri domácej extraligy Piešťanské Čajky…

Na začiatku síce Ruža vyhrávala 2:0, no to bolo jej jediné vedenie v zápase. Od tej chvíle prebrali opraty stretnutia do svojich rúk Piešťany, ktorým sa darilo takmer všetko, na čo siahli. Naopak, domáce hráčky sa najmä psychicky prepadávali čoraz nižšie. Prvú štvrtinu prehrali zverenky Juraja Suju vysoko 8:21, a len mierne zlepšený výkon pred polčasom zmiernil aj 25-bodové vedenie Čajok. A tak na „veľkú“ prestávku odchádzali družstvá za stavu 23:43.

Šláger kola mal všetko, čo má takýto zápas mať. Vynikajúcu divácku kulisu (do Koniarne prišlo až 1400 divákov), bojovnosť, nasadenie, mohutné povzbudzovanie domáceho, aj hosťujúceho fanklubu. Chýbal len priaznivejší vývoj pre Liptáčky, ktorým už od začiatku duelu úplne odišla streľba. Len pre porovnanie, v streľbe za dva body mala Ruža v 1. polčase úspešnosť len 44%, kým Čajky až 82%. To hovorí za všetko.

Obraz hry sa výraznejšie nezmenil ani po polčase. Sujova družina sa snažila dotiahnuť sa na Piešťany, no tie umnou obranou a úspešnými útokmi držali Ružu na poriadny dištanc. Dve minúty pred koncom tretej štvrtiny sa náskok Čajok natiahol na 31 bodov (28:59). Už vtedy bolo o zápase prakticky rozhodnuté, no tréner MBK sa ešte snažil s nepriaznivým stavom niečo urobiť. Zobral si oddychový čas, na zvrat už však bolo neskoro. Záver stretnutia sa už len dohrával, snaha Ruže bola jalová, a tak sa domácim hráčkam ušla poriadna facka a divákom šok…

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 46:78 (8:21,23:43, 30:62). Bodovali – MBK: Kmeťová 8, Tetemondová 7, Kelčíková, D. Baburová a A. Baburová po 6, Lázárová 5, Sujová a Letková po 3, Moravčíková 2. Čajky: Engelmanová 17, Parkerová 15, T. Páleníková 11, M. Páleníková 9, Oroszová 8, Dudášová 6, Krč-Turbová a Bartoňová po 4, Pilátová a Felixová po 2. Diváci: 1400. Štvrtiny: 8:21, 15:22, 7:19, 16:16. Trojky: 1:5. TH: 18/13 – 18/15. Úspešnosť streľby: 30% – 49%.