Piešťanom vystrieľala výhru Tathamová

MBK Ružomberok - Cassovia Košice

Skúsená legionárka v službách Piešťanských Čajok zaznamenala v zápase proti MBK Ružomberok výborných 25 bodov. Z Liptáčok sa najviac darilo kapitánka Lázárovej.

Súboj Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok mal očakávaný scenár. Druhý tím ženskej extraligy nenechal doma nič na náhodu a už v úvodnej štvrtine vyhral o 7 bodov. Dvojnásobným rozdielom triumfovali zverenky Martina Pospíšila v druhej desaťminútovke, ktorá sa skončila ich víťazstvom 20:6.

Ani po polčase sa Ruži nedarilo dotiahnuť sa na silné Piešťany, ktoré bodovo unikali Liptáčkam naďalej. Tretiu časť hry vyhrali domáce, rovnako ako prvú štvrtinu, 21:14, a o osude zápasu bolo prakticky rozhodnuté. Poslednú desaťminútovku strelil Ružomberok 16, Piešťany o bod viac, a napokon Čajky triumfovali pomerne jasne o 29 bodov – 79:50.

Tathamová zaznamenala v stretnutí druhého s tretím skvelých 25 bodov a rozhodujúcou mierou sa tak podieľala na úspechu ambicióznych Piešťan. Ich túžbou je v tejto sezóne pobiť sa o titul s Good Angels Košice.

Našim žabkám nebolo dopriate zvíťaziť hlavne kvôli veľmi nízkej úspešnosti streľby. Kým Čajky premenili v priemere každý druhý pokus o kôš, Ružomberčanky mali percento úspešných pokusov len na hranici 35%.

Ružomberku sa príliš nedarilo, najviac bodov dala kapitánka Lázárová (16). Kmeťová pridala 14 bodov. Najbližšie sa zverenky Juraja Suju stretnú v ďalšom atraktívnom súboji so Spišskou Novou Vsou (vonku). Posledný zápas tohto kalendárneho roka odohrá Ružomberok doma. A bude to súboj s úradujúcim majstrom Good Angels Košice. Duel sa začína vo štvrtok 18. decembra o 17:00 v športovej hale Koniareň.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 79:50 (21:14, 41:20, 62:34). Štvrtiny: 21:14, 20:6, 21:14, 17:16. Bodovali – Piešťany: Tathamová 25, Krč-Turbová 9, Stehlíková a Felixová po 8. Ružomberok: Lázárová 16, Kmeťová 14, Remenárová 6, Nagyová a Letková po 5. Trojky: 3:3.