Parádny úvod prípravy: Ruža vyhrala turnaj so skalpmi Piešťanských Čajok a KP Brno!

Bez Ellenbergovej, ktorá dorazila do mesta pod Čebraťom len v piatok večer, sa podaril basketbalistkám MBK Ružomberok husársky kúsok!

Naše basketbalistky sa predstavili na úvod zápasovej prípravy na novú sezónu v Brne. Zmerali si sily s domácim tímom KP Brno a Piešťanskými Čajkami. Obidva duely vyhrali, a získali tak cenné prvenstvo v turnaji so silnou konkurenciou. Prvý zápas proti Piešťanským Čajkám zvládli po výsledku 83:74. Mištinová prispela k výhre 23 bodmi, darilo sa aj litovskej posile Šiksniutéovej s 19 a Jefferyovej so 17 bodmi. Aj druhé stretnutie Ruža zvládla, po výsledku 77:61 zdolala domáce KP Brno, najviac bodov dali Šiksniutéová (18), Jefferyová, Jackovecová a Stašová. „Hrali sme bez Ellenbergovej, ktorá prišla do Ružomberka len v piatok večer, a ešte nebola dostatočne aklimatizovaná na turnaj,“ pridal komentár k turnaju hlavný tréner MBK Juraj Suja. Jeho tím čaká v polovici septembra (14.-16.9.) domáca zápasová previerka so silnou konkurenciu z Poľska a Česka, o ktorej vás ešte budeme informovať.

Výsledky MBK na turnaji v Brne (1.-2.9.2018): Ružomberok – Piešťanské Čajky 83:74. Mištinová 23, Šiksniutéová 19, Jefferyová 17, Stašová 7, Markovićová 6, Jackovecová a Moravčíková po 4, Janoščíková 3. Ružomberok – KP Brno 77:61. Šiksniutéová 18. Jefferyová 13, Jackovecová a Stašová po 9, Janoščíková 7, Moravčíková 6, Mištinová a Markovićová po 5, Belušová 3, Ivančáková 2. Ružomberok vyhral turnaj s plným počtom bodov.

(c) MBK Ružomberok 2018