Obhajoba bronzu sa napokon podarila

Pred sériou bol favoritom Ružomberok, napokon sa však museli zverenky Juraja Suju o tretie miesto v extralige triasť do poslednej chvíle…

Rozhodujúci zápas, ktorý sa odohral v Koniarni za stavu 1:1, však Liptáčky zvládli, aj keď súperky zo Šamorína hrýzli celých 40 minút. Prvú štvrtinu vyhrali domáce jasne 22:14, bodovo navrch mali aj v druhej desaťminútovke, aj keď v nej zvíťazili len o jediný bod 15:14. Napokon do šatní odchádzali cez polčas spokojnejšie Ružomberčanky za stavu 37:28. Hosťujúce hráčky sa neustále snažili zvrátiť stav, no až na čiastočné priblíženie sa bodovému zisku MBK sa im to nepodarilo. Nevyšiel im ani záverečný finiš, ktorý zvládli lepšie Liptáčky, a tak sa po roku môžu tešiť z bronzu, aj keď ambície mali v tejto sezóne vyššie.

MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 74:63 (22:14, 37:28, 58:48) – konečný stav série 2:1, bronz získal Ružomberok. Smithová a Kelčíková po 15, Kmeťová 13, Mištinová 12, A. Baburová 8, Lázárová a Moravčíková po 4, Myersová 3 – Vyňuchalová 21, Sujová 11, Slezáriková 9, Nagyová 8, Keanová 6, Marcová 4, Hašková a Lelkesová po 2. Štvrtiny: 22:14, 15:14, 21:20, 16:15. TH: 15/12- 19/16. Trojky: 6-1. Diváci: 600. Úspešnosť streľby: 44% – 42%.