O 43 bodov. Prvé semifinále jasne v réžii Ruže

Ďalší zápas série sa odohrá v stredu 27. marca v Šamoríne, tretí duel, možno posledný, je na programe v sobotu 30. marca od 18:30 v športovej hale Koniareň.

Výsledkovo držal Šamorín krok s Ružomberkom len v úvodných sekundách. Potom zverenky Juraja Suju už len zvyšovali svoj náskok a postupne aj potupne sa súperovi vzďaľovali. Prvú štvrtinu ovládol MBK jednoznačne 25:6, a už vtedy prakticky nebolo pochýb o víťazovi tohto semifinálového duelu. Do polčasových šatní odchádzali obidve družstvá za stavu 48:16. Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Ružomberok pokračoval v solídnej hre, dobrej obrane a efektívnom útoku, ktorému dnes bodovo dominovala Mištinová s 20 bodmi. Šamorín, naopak, doplatil na streleckú impotenciu Sujovej (len 5 bodov), hoci táto bývalá reprezentantka SR je bežne zvyknutá na 20 a viac bodov v zápase. Pekne zaplnená ružomberská športová hala na záver už len zatlieskala domácim hráčkam, ktoré presvedčivo zdolali v prvom semifinálovom stretnutí Šamorín o 43 bodov, a podľa očakávania sa ujali vedenia v sérii 1:0.

ZAUJÍMAVOSŤ: Kým Ružomberok zaznamenal v zápase úspešnosť streľby 54%, Šamorín si pripísal len o čosi viac ako polovičnú hodnotu – 29%. Spomedzi všetkých hráčok ŠBK dnes najmä bodovo vynikala Vyňuchalová, autorka 15 bodov.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Sme spokojní, zápas sme zvládli s prehľadom. Odohrali sme výborný prvý polčas, potom súper ukázal svoju kvalitu, my sme sa trošku uspokojili. Nemyslím si však, že medzi nami a Šamorínom je rozdiel 60 bodov, takže je to v poriadku.”

Albert Diósi, tréner Šamorína: “Ružomberok je oveľa lepší. Dnes sme videli reálny stav, ktorému skutočne zodpovedá vyše 40-bodový rozdiel. Prvý polčas sme hrali pod našu úroveň, potom sme sa trochu zlepšili. Agresívnu obranu vydržala len Vyňuchalová, bohužiaľ, ostatné hráčky nie.”

MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 85:42 (25:6, 48:16, 67:29) – stav série 1:0. Mištinová 20, Ellenbergová 14, Jefferyová 11, Markovićová 8, Jackovecová a Stašová po 7, Moravčíková a Ivančáková po 5, Belušová 4, Janoščíková a Kelčíková po 2 – Vyňuchalová 15, Marcová 9, Horvátová 8, Sujová a Letková po 5. Štvrtiny: 25:6, 23:10, 19:13, 18:13. TH: 18/12 – 13/11. Trojky: 5-3. Diváci: 600. Úspešnosť streľby: 54% – 29%. Najviac času na palubovke (MBK): Ellenbergová 23:51, Jackovecová 23:12, Jefferyová 21:07, Janoščíková 21:05, Mištinová 19:44.