Najlepší polčas sezóny a 32-bodová výhra

Po domácej prehre s Piešťanmi, ktorá bola pre úradujúceho majstra prvá v sezóne, sa chceli basketbalistky MBK Ružomberok rehabilitovať a uspieť v Košiciach. To sa podarilo, na palubovke Young Angels v sobotu jasne dominovali, čoho najlepším dôkazom je presvedčivé víťazstvo.

Zápas rozbehli zverenky Juraja Suju vo veľkom štýle. Po polčase vyhrávali už 43:17, a tak bolo prakticky o víťaznom tíme rozhodnuté. Už prvú štvrtinu vyhrala Ruža 20:9, druhú potom 23:8. Domáce Košičanky následne mierne skresali náskok MBK, avšak bodový rozdiel už bol enormne veľký, a úradujúci majster si ho aj neskôr pohodlne udržiaval. Ružomberok premenil takmer polovicu svojich streleckých pokusov, kým domáce hráčky len 28%, Liptáčky dominovali aj v trojkách (7:2), a tak si na svoje konto pripísali dôležité a zaslúžené víťazstvo o 32 bodov. Tréner MBK Juraj Suja označil prvý polčas duelu za najlepší v sezóne.

Nadstavbová časť extraligy pokračuje ďalším kolom už túto sobotu. Ružomberčanky čaká stretnutie pod Urpínom, v hale na Štiavničkách sa stretnú s BK ŠKP 08 Banská Bystrica od 18:00.

Young Angels Košice – MBK Ružomberok 55:87 (9:20, 17:43, 34:62). Higginsová 17, Flukerová 14, Rodáková 9, Ošťadálová, Bohušová a Knappová po 4, Plavnická 3 – Graysová 17, Pavićová a Motleyová po 14, Praženicová 11, Buknová a Turudićová po 9, Stašová a Burová po 6, Havranová 1. Štvrtiny: 9:20, 8:23, 17:19, 21:25. TH: 21/17 – 14/10. Trojky: 2-7. Diváci: 100. Rozhodovali: Zubák, Karniš a Čurilla. Úspešnosť streľby: 28% – 47%.