Najčastejším súperom MBK v príprave bude Brno

Naše žabky sa pripravujú na nový ročník extraligy žien. Generálny manažér klubu Radoslav Popelka, ako aj hlavný tréner Juraj Suja nám prezradili viac o aktuálnej situácii v MBK Ružomberok.

“Už takmer tradične začíname zápasovú formu prípravy účasťou na Jersey Cupe, ktorý organizuej KP Brno v dňoch 29. a 30. augusta. Svoje duely by sme mali odohrať s družstvom Chomutova v sobotu, a nasledujúci deň proti domácemu KP Brno,” začína líčiť najbližší program Radoslav Popelka. Podľa jeho slov, s brnianskym kolektívom odohrá Ružomberok aj odvetu 18. a 19. septembra v Ružomberku. “Okrem toho, prípravné zápasy sú naplánované rovnako v Brne aj 5. a 6. septembra na turnaji, ktorý organizuje ďalší tamojší kolektív BK Žabiny. Tiež plánujeme odohrať aj priateľské stretnutia 11. a 25. septembra, tu však ešte na súperoch pracujeme.”

Hlavný tréner MBK Juraj Suja nám uviedol, že “zatiaľ je to zdravotne v poriadku. Nechcem však nič zakríknuť, lebo momentálne nám jedna absencia berie sance zahrať si prípravný zápas.” Ďalej nám k téme aktuálneho zloženia kádra poznamenal, že “družstvo by ešte potrebovalo dve vysoké a jednu obvodovú hráčku, aby to bolo ideálne a mohli by sme pracovať tak, ako je potrebné. V momentálnom stave máme veľmi obmedzené podmienky na kvalitný tréning a rovnako je to aj čo sa týka zápasovej rotácie.”

AKo sme už informovali, z lanského kádra MBK zostali spomedzi kľúčových hráčok Mištinová (po svadbe už Praženicová), Stašová a Turudićová. K nim pribudli aj legionárky Enabosiová, Živaljvevićová a Williamsová. Okrem toho má ružomberský klub k dispozícii aj menej skúsené basketbalistky ako napríklad Uramová či Škvareková.

(c) MBK Ružomberok 2020