Nádejný výsledok v Piešťanoch

Aktuálna sezóna slovenskej extraligy sa prehupla do nadstavbovej časti. V prvom súťažnom zápase roku 2015 cestovali basketbalistky MBK Ružomberok do Piešťan, kde si v sobotu 17. januára zmerali sily s Čajkami.

Polovica zápasu bola prekvapujúco v réžii Ružomberčaniek, ktoré chceli dokázať, že výhra s Piešťanmi v Slovenskom pohári pred týždňom nebola z kategórie náhodných. Prvá štvrtina patrila MBK v pomere 18:17, druhá sa skončila výsledkom 17:15 pre vicemajstra. Do polčasových kabín tak odchádzali spokojnejšie Liptáčky.

Po zmene strán však Čajky vyrovnali na 41:41, a väčšinu času, najmä v samotnom závere, mierne diktovali bodové tempo hry. Tretia štvrtina sa stala ich korisťou po výsledku 18:16, poslednú časť hry vyhrali 19:15, a zápas tak dotiahli do tesného víťazného konca 69:66.

Dramatický duel dáva Ružomberku nádej, že aj silnejšie a v tejto sezóne ambicióznejšie Čajky dokážu viac než potrápiť. Najlepšími strelkyňami Sujovej družiny boli Dominika Baburová so 17, Lázárová s 13 a Remenárová s Alexandrou Baburovou s deviatimi bodmi.

Najbližšie bude v extralige Ruža znovu merať cestu na Spiš, cez víkend (v nedeľu 25. januára) ju tam čaká duel so Spišskou Novou Vsou, s ktorou má túto sezónu pozitívnu bilanciu. Doma v Koniarni sa Ružomberčanky predstavia až 31. januára, kedy vyzvú úradujúce majsterky z Košíc.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 69:66 (17:18, 32:35, 50:51)- Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 13, Stehlíková 14, Bartoňová 9, Bartánusová 2, Tatham 15 (Páleníková T. 2, Felixová 5, Dudášová, Zentková, Páleníková M. 9). MBK Ružomberok: Lazárová 13, Baburová D. 17, Kmeťová 5, Letková 5, Baburová A. 9 (Remenárová 9, Černáková 2, Nagyová 6).  TH: 27/19 – 24/21. FAULY: 23 – 23, TROJKY: 4 – 3. 350 divákov. Rozhodovali: Pipíška, Lamoš, Hollander. ŠTVRTINY: 17:18, 15:17, 18:16, 19:15.