Nádej zhasla v druhej štvrtine

Po dramatickom úvodnom vystúpení Ružomberka v Európskom pohári FIBA doma proti belgickým Panterom z Liége (72:69) cestovali zverenky Juraja Suju na druhý zápas skupiny do pol miliónového mesta Lyon, tretieho najväčšieho vo Francúzsku.

Úvod bol zo strany Ružomberka vynikajúci. Po desiatich minútach slovenský majster zaskočil jednoznačného favorita stretnutia a vyhrával 17:14. Druhá štvrtina však Liptáčkam vôbec nevyšla, a zmarila všetky nádeje na dobrý výsledok. Ruža ju prehrala 6:27, a posadila tým favorita na koňa. Lyon si pohodlne dokráčal k vysokému a presvedčivému víťazstvu o takmer 30 bodov. D

Do stretnutia nemohla zasiahnuť Radka Stašová, ktorá sa zranila na tréningu. Ďalší duel Európskeho pohára FIBA odohrajú Ružomberčanky budúcu stredu v Madride, kde sa predstavia na pôde ďalšieho favorita skupiny – tímu Movistar Estudiantes.

LDLC ASVEL Lyon (FRA) – MBK Ružomberok 81:50 (14:17, 41:23, 60:35). Crvendakicóvá a Chartereauová po 13, Johannesová 11, Claková 8 – Graysová 18, Turudićová 9, Praženicová a Burová po 8, Buknová 5, Havranová 2. Štvrtiny: 14:17, 27:6, 19:12, 21:15. TH: 15/11 – 6/6. Trojky: 6-6. Diváci: 600. Úspešnosť streľby: 52,46% – 32,20%.