Na východe s dobrým výkonom, ale len s jedným víťazstvom

Sobota 29.4.2023

Young Angels Košice – MBK Ružomberok 66:66  po predĺžení  74:72 /36:24/ Body MBK Ružomberok: Štefančová 24, Michaličková 23, Ďuratná 11, Oravcová 6, Hanáková 4, Jarinová 4

V sobotnom zápase sme sa predstavili u lídra nadstavbovej časti kadetskej ligy – YAKE Košice, ktoré s bilanciou 10/0 dominujú súťaži. Do zápasu sme nastúpili v zložení Hanáková, Jarinová, Michaličková, Štefančová a Ďuratná. Dievčatá nastúpili s veľkou snahou uštedriť domácim prvú prehru v sezóne, koncentrovane a s nasadením, čo potvrdili v 1. štvrtine kedy hlavne dobrým pohybom spôsobovali domácim hráčkam vrásky na čele a vyhrali ju 16:14. V druhej štvrtine domáce „anjelky“ začali využívať výškovú prevahu, dominovali na doskoku a spôsobovali nám problémy hrou z „low postu“ čo sa odzrkadlilo na polčasovom skóre (36:24 pre YAKE)

Cez polčasovú prestávku sme si povedali spôsob ako eliminovať problémy s vysokými hráčkami súpera, čo dievčatá dokonale pochopili, perfektne si si vypomáhali, hrali v útoku aj v obrane ako jeden tím, čo samozrejme prinieslo aj obrat v skóre, kedy sme v tretej štvrtine dominovali, vyhrali ju v pomere 29:13, a dostali sa do vedenia o 4 body po tretej štvrtine. Posledná štvrtina už bola „šachová partia“ kedy sme sa snažili umne kontrolovať hru, čo v Košiciach v prípade že vyhrávate nie je jednoduché, ale napriek niektorým momentom sme zápas dotiahli do predĺženia, v ktorom sme napriek vyfaulovaniu dobre hrajúcej Ďuratnej mali rozhodnutie vo svojich rukách, ale bohužiaľ sme poslednú strelu nevyužili, a podľahli domácim o dva body 74:72.

Dievčatá musím pochváliť, s blížiacim sa koncom nadstavbovej časti vidím progres vo vnímaní hry, nasadení, radosti zo zápasov, čo dáva veľmi dobrý predpoklad k tomu aby bola sezóna pre dievčatá úspešná. Taktiež ma teší návrat Ninky Oravcovej, ktorá po ťažkom zranení „dostala“ pár minút, a bola pre tím veľkým prínosom.

Fotogaléria zo zápasu:

Nedeľa 30.4.2023

BA Čaňa – MBK Ružomberok  46:60  /22:28/ Body MBK Ružomberok: Štefančová 21, Ďuratná 12, Oravcová 9, Michaličková 8, Jarinová 4, Hanáková 3, Polomská 3

K nedeľnému stretnutiu na pôde BA Čaňa nastúpili dievčatá v skvelej koncentrácií, od prvej minúty boli dominantným tímom, vo štvrtej minúte sme viedli 9:0, po prvej štvrtine bolo skóre 17:9 pre naše mladé ruže. Keďže sme mali v nohách ťažký sobotný zápas, nevyhli sme sa drobným chýbam ktoré pramenili hlavne z únavy a dávali sme tak domácim šancu s nami hrať, namiesto toho aby sme ich už do polčasu „zarezali“ (polčas 22:28) V druhom polčase sme zapli opäť na vyšší prevodový stupeň, a odskočili v priebehu tretej štvrtiny na „pokojných“ 15 bodov. V poslednej štvrtine sme kontrolovali výsledok,  do zápasu sme zapojili všetky hráčky, a odniesli si víťazstvo v pomere 60:46.

V nedeľnom zápase som bol veľmi spokojný s obranou, hlavne v prvej a tretej štvrtine, kedy dievčatá dovolili domácim hráčkam skórovať len 9 bodov v každej štvrtine, a s obranným doskokom ktorý nám stále nefungoval tak ako by mal, ale je vidieť výrazné zlepšenie aj tejto činnosti.

Už v piatok 5.5. sa predstavíme v Koniarni, v dohrávke proti BA Čaňa. Zápas začína 17:30.

V poslednom dvojkole 13. a 14.5. ukončíme nadstavbovú časť kadetskej ligy o 1-8 miesto súbojmi proti Piešťanským Čajočkám a MBK Stará Turá.