Na poslednú chvíľu. Ruža napokon bude hrať FIBA Eurocup!

Podarilo sa. Družstvo MBK Ružomberok bude ako jediné reprezentovať Slovensko v európskej súťaži najvyššieho rangu. Európsky pohár FIBA si majster SR zahrá aj tento rok.

„Majiteľ spoločnosti Eco-Investment Milan Fiľo mi na spoločnom rokovaní prisľúbil takú finančnú injekciu pre klub, aby mohla ísť prihláška do FIBA Cupu. Sám povedal, že bolo by škoda, aby Ružomberok ako majster republiky, neštartoval v pohárovej Európe. Pôjde o pomoc nad pôvodný rámec,“ komentoval skvelú správu pre priaznivcov podkošového športu konateľ našej basketbalovej „eseročky“ a prvý viceprimátor mesta Michal Lazár. „Bol som milo prekvapený a šťastný, že to vyšlo. Hlavne kvôli hráčkam a ružomberskej športovej verejnosti. Zároveň je to však aj veľký záväzok pre nás všetkých. Tiež ma teší, že aj družstvo našich žiačok si zahrá vážnu medzinárodnú súťaž – Európsku dievčenskú basketbalovú ligu,“ pripojil štatutár MBK Ružomberok.

Basketbalová Ruža svojich súperov v EP FIBA spozná 23. júla na žrebovaní v Mníchove. V tejto nadnárodnej súťaži sa predstaví 40 družstiev, ktoré budú hrať v desiatich skupinách, v dvoch konferenciách – východnej a západnej. O všetkom podstatnom vás budeme na našej stránke informovať.

(c) MBK Ružomberok 2019