Moravčíková a Tetemondová bodovali za Slovensko

Úvodný krok reprezentácii Slovenska v basketbale žien v rámci kvalifikácie na ME 2017 vyšiel. Zverenky Maroša Kováčika zdolali v Poprade Portugalsko, ich najbližším súperom bude Island.

Na výhre 56:43 sa podieľali aj štyri hráčky MBK Ružomberok, hoci bodovali len dve z nich. Najviac času na palubovke spomedzi Liptáčok strávila Dominika Baburová, no ani za 22 minút a 32 sekúnd sa jej nepodarilo bodovo presadiť, na svojom konte však mala päť doskokov.

Kataríne Tetemondovej doprial tréner Kováčik len 3 a pol minúty hry, za ten čas dala dri body. Veronika Moravčíková si zahrala 10 minút a 37 sekúnd, na svojom konte mala tiež tri body – keď premenila svoj trojkový strelecký pokus. Eva Kmeťová strávila na palubovke 13 minút a 44 sekúnd, zaznamenala tri defenzívne doskoky a nula bodov.

Najviac času v hre doprial Kováčik Bálintovej (35:26), ktorú sa rozhodol uprednostniť pred 3. najlepšou basketbalistkou Slovenska v minulom roku, kapitánkou MBK Ružomberok Zuzanou Lázárovou. Ako sme vás už informovali, tá sa trénerovi SR za nominačnú pozvánku poďakovala a odmietla ju s dovetkom, že nechce byť v tíme jedenástou či dvanástou hráčkou. Zároveň dodala, že zo strany Kováčika necíti dôveru.

(c) MBK Ružomberok 2015