Mladšie žiačky MBK presvedčivo vyhrali nad Žilinou, Bystricou aj Nitrou

Reportujeme z prípravných zápasov a turnajov, na ktorých sa zúčastnili mládežnícke družstvá MBK Ružomberok v uplynulom období.

V sobotu 19.6.2021 staršie mini MBK Ružomberok vycestovali na dva prípravné zápasy do Starej Ľubovne. Už pred dvoma týždňami doma v Ružomberku sa ukazoval súper zo Starej Ľubovne v dobrom svetle. Doma v Ľubovni ukázal svoje kvality a obidva zápasy vyhral. Tri šikovné dievčatá zaznamenali v prvom zápase 46 bodov a v druhom zápase 39 bodov. My sme ich nedokázali v obrane zastaviť a nedovoliť im skórovať.

1.zápas: ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa – MBK Ružomberok 64:40 (32:17). Body MBK – Šušová 10, Jaroščáková 6, Malá 6, Praženicová 6, Jamsilová 5, Nelešovská 4, Jaššáková 2, Ganobčíková 1.štvrtina 14:14, 2. štvrtina 18:3, 3. štvrtina 19:2 a 4. štvrtina 23:21. „Aj keď prvá a štvrtá štvrtina boli vyrovnané, v druhej a tretej štvrtine bolo naše zakončovanie katastrofálne a zbrklé, čo súper využíval na rýchle a pohodlné zakončenie,“ uviedol tréner Igor Vanko.

2.zápas: ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa – MBK Ružomberok 55:29 (33:10). Body MBK – Jaroščáková 8, Malá 6, Nelešovská 4, Ganobčíková 3, Šušová 2, Praženicová 2, Jaššáková 2, Jamsilová 2. 1.štvrtina 15:4, 2. štvrtina 18:6, 3. štvrtina 8:12 a 4. štvrtina 14:7. „V druhom zápase bol náš výkon ešte horší a už prvá štvrtina nedopadla dobre. Dievčatá nehrali kolektívne  a herné situácie pod tlakom riešili nesprávne. Usilovným tréningom určite jednotlivé činnosti zlepšíme a náš výkon porastie,“ dodal tréner.

MLADŠIE ŽIAČKY

„Skoro presne do roka a do dňa sme sa konečne dočkali súťažných stretnutí. Zo strany SBA sú súťaže už druhý rok organizované netypicky,  samozrejme príčinou je pandémia COVID 19. Tento rok hrá naša kategória mladších žiačok U13 turnajovým spôsobom v tzv. bublinách.  V sobotu 12.6. a v nedeľu 13.6. sme odohrali náš turnaj v Žiline. Všetky stretnutia vrátane finálového stretnutia o 1.miesto sme výrazne vyhrali. Našimi súpermi boli dievčatá Žiliny, Banskej Bystrice a Nitry. Zvlášť tešia 2 víťazstvá proti Nitre, ktorá je už mnoho rokov povestná výbornou úrovňou mládežníckych družstiev. V stretnutiach sme sa predstavili modernou a oproti našim súperom aj rýchlejšou hrou. Základom úspechu bola agresívna obrana. Potešila aj najvyspelejšia basketbalová technika našich dievčat. A keďže sme tentoraz vyhrali, kritiku a rezervy budeme komentovať v budúcnosti. Teraz si zaslúžia dievčatá veľkú pochvalu. A pochvala platí aj pre 4 mladšie dievčatá nášho kolektívu, ktoré celý víkend pomáhali svojím rovesníčkam v U12 vyhrať ich turnaj v Ružomberku,“ znelo hodnotenie výkonu hráčok zo strany MBK.

Výsledky: BKM Žilina – MBK Ružomberok 15:81 (5:44). Body MBK: M. Oravcová 13, Kajdová 13, N. Ganobjaková 9,L. Kapláňová 8, A. Reháneková 8, N. Golisová 9, V. Sališová 4, T. Synaková 4, S. , K. Škodová 4, L. Štefančová 4, L. Petríková 3, V. Trnovcová 2. MBK Ružomberok – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 91:25 (46:7). Body MBK: N. Golisová 11, L. Kapláňová 11, M. Oravcová 10, L. Petríková 9, T. Synaková 8, K. Škodová 8, L. Štefančová 8, S. Kajdová 8, A. Reháneková 6, N. Ganobjaková 5, V. Trnovcová 3, N. Neumannová2, A. Šebeková 2. MBK Ružomberok – BKM Junior UKF Nitra 63:35 (31:11). Body MBK: S. Kajdová 13, N. Ganobjaková 11, M. Oravcová 10, T. Synaková 6, V. Trnovcová 5, L. Kapláňová 4, L. Petríková 4, A. Reháneková 4, K. Škodová 2, L. Štefančová 2, N. Neumannová 2. MBK Ružomberok – BKM Junior UKF Nitra 68:36 (46:18). Body MBK: S. Kajdová 19, L. Štefančová 12, T. Synaková 10, V. Trnovcová 6, N. Ganobjaková 6, M. Oravcová 5, L. Kapláňová 4, N. Neumannová 2, N. Golisová 2, A. Reháneková 2.

TURNAJ U12

Turnaj U12 usporiadal náš klub MBK Ružomberok. Po tri dni sa hralo v Koniarni a hale T-18 (11.-13.6.). Naše zápasy: ORAVA BASCATS – MBK Ružomberok 23:66 (8:26). Body MBK : Malá 24, Praženicová 14, Šušová 7, Chovanová 6, Jaššáková 5, Jaroščáková 4, Debogórska 2, Porochnavá 2, Nelešovská 2. MBK Ružomberok – BK ŠKP B. Bystrica 93:9 (57:3). Body MBK : Chovanová 21, Jaroščáková 15, Ganobčíková 12, Šušová 10, Praženicová 10, Malá 9, Jaššáková 8, Nelešovská 8. MBK Ružomberok – IMC Slovakia Považská Bystrica 115:10 (65:2). Body MBK : Šušová 19, Jaroščáková 17, Moravčíková 12, Ganobčíková 12, Praženicová 10, Nelešovská 10, Jaššáková 9, Zuskinová 8, Chovanová 8, Malá 5, Kaplaňová 3, Gorečková 2. MBK Ružomberok – BAM Poprad 80:22 (48:16). Body MBK : Chovanová 14, Malá 13, Praženicová 12, Nelešovská 9, Šušová 9, Jaroščáková 8, Gorečková 6, Moravčíková 6, Kaplaňová 3, Ganobčíková 2.

Konečné poradie:

1. miesto MBK Ružomberok
  2. miesto BAM Poprad
  3. miesto ORAVA BASCATS
  4. miesto BK ŠKP 08 Banská Bystrica
  5. miesto IMC Slovakia Považská Bystrica

„Naše dievčatá si užili turnajové zápasy. Hrali s úžasnou chuťou, dostatočne agresívne v obrane, čo využívali mnohokrát na zahratie rýchleho protiútoku s úspešným zakončením. Z každého úspešného zakončenia mali radosť všetky dievčatá, nielen tie, ktoré boli úspešné. Lavička žila počas každého zápasu a navzájom sa dievčatá povzbudzovali. Patrí im pochvala za predvedené výkony. Vyskytli sa i technické chyby a zaváhania, ale o tých si povieme na tréningoch a budeme sa ich snažiť odstrániť,“ povedal tréner Igor Vanko.