Mladé ruže v poslednom kole nadstavbovej časti potvrdili 3. miesto

Tréner M.Futo: “V predposlednom stretnutí nadstavbovej časti kadetiek o 1-8 miesto sme sa v domácej Koniarni predstavili proti Piešťanským Čajočkám. Cieľom bolo zvíťaziť a zabojovať o priebežné druhé miesto v tabuľke.  Od prvého momentu išli dievčatá za víťazstvom, nastúpili v dobrom nasadení a agresivite, no nevyhli sme sa občasným zaváhaniam, čo nám nedovolilo odpútať sa od čajočiek na vyšší rozdiel ako polčasových 31:27. V prvom polčase sme mali najväčší problém s hosťujúcou Janigovou, ktorá dominovala pod našim košom a držala hosťujúce družstvo v hre.

Druhý polčas pokračoval navyšovaním skóre na našej strane, kedy sa nám darilo aj v obrane a našou agresivitou sme získavali jednoduché lopty (celkovo 23 získaných lôpt), z ktorých sme hrali rýchli protiútok a dávali jednoduché koše. Zápas sme odkontrolovali až do konca, na palubovku sa dostali všetky dievčatá a pripísali sme si 8. víťazstvo v nadstavbe, ktoré nám zaistilo minimálne tretie miesto v tabuľke.

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajočky  73:55  Body MBK Ružomberok: Štefančová 25, Michaličková 14, Jarinová 14, Hanáková 7, Oravcová 6, Polomská 4, Borovská 2, Rigová 1, Olexová, Ondrášiková

Video zo zápasu:

V nedeľnej derniére nadstavbovej skupiny nás čakal nepríjemný súper zo Starej Turej, u ktorého sme v nekompletnom zložení prehrali značným rozdielom, ale verili sme že im prehru oplatíme. Bohužiaľ od začiatku zápasu sme boli my družstvom ktoré je všade neskôr ako súper. Nehrali sme s nasadením aké je požadované na tejto úrovni, neboli sme dostatočne agresívny (1 faul za prvú štvrtinu) nehrali sme kolektívne, skôr sme chceli riešiť veci individuálne čo potvrdzuje aj štatistika (6 asistencií za celý zápas)

V útoku sa nám taktiež nedarilo, len 17 premenených striel zo 69 pokusov a 21 stratených lôpt nám nedalo šancu pomýšľať na úspech v tomto zápase. Nedeľňajšia prehra definitívne potvrdila naše umiestnenie na 3. mieste tabuľky a zároveň nám zdvihla varovný prst pred MSR.

MBK Ružomberok – MBK Stará Turá  44:57  Body MBK Ružomberok: Štefančová 15 (15 doskokov), Jarinová 13, Hanáková 8, Michaličková 6, Polomská 2, Borovská, Olexová, Ondrášiková, Rigová

Najbližšie 3 týždne popracujeme na nedostatkoch ktoré nás limitujú, a poctivo sa pripravíme na majstrovstvá Slovenska, ktoré sa „tradične“ uskutočnia v Košiciach, v termíne od 9.6.-.11.6.

Štvrťfinálovým súperom nám pravdepodobne bude Slávia ŠKP Banská Bystrica s ktorou máme v tomto ročníku bilanciu 2 výhry a 2 prehry.”