Minibasketliga

REGIONÁLNE KOLO MINIBASKETSCHOW V RUŽOMBERKU

Vo štvrtok 21.3.2019 sa v Koniarni konalo posledné regionálne kolo v minibasketschow 2019. Do regionálneho kola postúpili najúspešnejšie tímy z oblastných kôl a tak sme v Koniarni privítali žiakov zo  ZŠ s MŠ Oravský Podzámok, ZŠ Zarevúca, ZŠ Bystrická A, ZŠ Janka Kráľa Liptovský Mikuláš a Súkromná základná škola DSA Považská Bystrica.

Víťaz ZŠ Bystrická Ružomberok postupuje do celoslovenského finále, ktoré sa bude konať v Bratislave 2. mája v Hant Aréne.

Viac o regionálnych kolách je na stránke SBA MINIBASKETSHOW

…Štvrtok patril poslednému regionálnemu kolu, ktoré organizoval momentálne líder ženskej extraligy, klub MBK Ružomberok.  Do turnaja sa zapojilo 5 školských výberov z Ružomberka a okolia + školské družstvá z Považskej Bystrice a Liptovského Mikuláša.

Skvelá atmosféra a výborná organizácia zo strany domáce basketbalového klubu bola čerešničkou na torte. Deti mali možnosť odohrať zaujímavé zápasy na palubovke, kde sa preháňali tie najväčšie hviezdy svetového ženského basketbalu. Práve to je hlavným cieľom projektu, takouto formou motivovať začínajúce basketbalové hviezdičky k tomu, aby nabrali ten správny smer.

pokračovanie článku TU

FOTOGALÉRIA 

DETÍ AKO SMETÍ

Vo štvrtok 14.3.2019 sa v dopoludňajších hodinách Koniareň hmýrila športu-chtivými detvákmi ružomberských základných škôl a okolia. Očakávaní boli aj žiaci z Liptovských Sliačov, no zvýšená chorobnosť im nedovolila zostaviť súťažné družstvo. 

Rozcvička pred súťažou
Rozcvička pred súťažou

Na programe bola Minibasket liga, ktorá je určená žiakom a žiačkam základných škôl (ročník 2009 a mladší), pozostáva zo zápasov 3 na 3 a súťaží zručnosti, v zmiešaných družstvách musí byť na ihrisku vždy aspoň jedno dievča.

Bojovníci z Liskovej

Boli sme svedkami urputných bojov o každú loptu, o čo najrýchlejšiu prihrávku, dribling, presnú streľbu na kôš… Podstatné však je, že hala bola plná nadšenia, radosti z pohybu a samozrejme aj z víťazstiev.

Konečné poradie:

  1. miesto ZŠ Zarevúca
  2. miesto ZŠ Bystrická A
  3. miesto ZŠ Bystrická B
  4. miesto ZŠ Lisková
Prví traja

FOTOGALÉRIA

UŽ AJ NA ORAVE

V stredu 30.1.2019 sa v telocvični Strednej zdravotníckej školy v Dolnom Kubíne stretli žiaci troch oravských škôl, aby si zmerali svoju šikovnosť v súťažiach minibasket ligy: Základná škola s materskou školou Oravský Podzámok, Cirkevná spojená škola DK a domáci zo ZŠ Petra Škrabáka v Dolnom Kubíne.

Minibasket liga motivuje deti k športovaniu, je určená tým, ktorí majú radi pohyb a najmä basketbal, pričom nie je podmienkou aby mali deti za sebou pravidelný basketbalový tréning.

Na palubovke sa striedali zápasy 3×3 na dva koše s tímovými  štafetovými súťažami, zameranými na základné herné činnosti jednotlivca: beh, prihrávka, dribling a streľba na kôš.

Deti plnili všetky úlohy s veľkým zanietením a tešili sa z dielčich úspechov. Niektoré súťaže boli také vyrovnané že sa rozhodovalo posledným košom, či prihrávkou :).

Žiaci zo „Škrabalky“ nenechali nič náhode a pre svojich súťažiacich pripravili na povzbudenie plagát a aj skandovaný pokrik.

S diplomom za prvé miesto odchádzali spokojní žiaci aj učitelia zo ZŠ s MŠ Oravský Podzámok, na druhom mieste sa umiestnili žiaci zo ZŠ Petra Škrabáka a na treťom mieste Cirkevná spojená škola.
Reportáž z podujatia na TV Mesta Dolný Kubín TU (Archív: Správy piatok 1.2. 2019 od 00:28:26 do 00:29:57) Video z Oravy TU
Organizačne aj personálne pomohol súťaž zabezpečiť MBK Ružomberok pod vedením Tomáša Hacaja, ktorý je zároveň oblastný manažér MBK Ružomberok pre oblasť Oravy.