DETÍ AKO SMETÍ

Vo štvrtok 14.3.2019 sa v dopoludňajších hodinách Koniareň hmýrila športu-chtivými detvákmi ružomberských základných škôl a okolia. Očakávaní boli aj žiaci z Liptovských Sliačov, no zvýšená chorobnosť im nedovolila zostaviť súťažné družstvo. 

Rozcvička pred súťažou

Rozcvička pred súťažou

Na programe bola Minibasket liga, ktorá je určená žiakom a žiačkam základných škôl (ročník 2009 a mladší), pozostáva zo zápasov 3 na 3 a súťaží zručnosti, v zmiešaných družstvách musí byť na ihrisku vždy aspoň jedno dievča.

Bojovníci z Liskovej

Boli sme svedkami urputných bojov o každú loptu, o čo najrýchlejšiu prihrávku, dribling, presnú streľbu na kôš… Podstatné však je, že hala bola plná nadšenia, radosti z pohybu a samozrejme aj z víťazstiev.

Konečné poradie:

  1. miesto ZŠ Zarevúca
  2. miesto ZŠ Bystrická A
  3. miesto ZŠ Bystrická B
  4. miesto ZŠ Lisková

Prví traja

FOTOGALÉRIA

UŽ AJ NA ORAVE

V stredu 30.1.2019 sa v telocvični Strednej zdravotníckej školy v Dolnom Kubíne stretli žiaci troch oravských škôl, aby si zmerali svoju šikovnosť v súťažiach minibasket ligy: Základná škola s materskou školou Oravský Podzámok, Cirkevná spojená škola DK a domáci zo ZŠ Petra Škrabáka v Dolnom Kubíne.

Minibasket liga motivuje deti k športovaniu, je určená tým, ktorí majú radi pohyb a najmä basketbal, pričom nie je podmienkou aby mali deti za sebou pravidelný basketbalový tréning.

Na palubovke sa striedali zápasy 3×3 na dva koše s tímovými  štafetovými súťažami, zameranými na základné herné činnosti jednotlivca: beh, prihrávka, dribling a streľba na kôš.

Deti plnili všetky úlohy s veľkým zanietením a tešili sa z dielčich úspechov. Niektoré súťaže boli také vyrovnané že sa rozhodovalo posledným košom, či prihrávkou :).

Žiaci zo “Škrabalky” nenechali nič náhode a pre svojich súťažiacich pripravili na povzbudenie plagát a aj skandovaný pokrik.

S diplomom za prvé miesto odchádzali spokojní žiaci aj učitelia zo ZŠ s MŠ Oravský Podzámok, na druhom mieste sa umiestnili žiaci zo ZŠ Petra Škrabáka a na treťom mieste Cirkevná spojená škola.
Reportáž z podujatia na TV Mesta Dolný Kubín TU (Archív: Správy piatok 1.2. 2019 od 00:28:26 do 00:29:57) Video z Oravy TU
Organizačne aj personálne pomohol súťaž zabezpečiť MBK Ružomberok pod vedením Tomáša Hacaja, ktorý je zároveň oblastný manažér MBK Ružomberok pre oblasť Oravy.