MBK vyhral v Šamoríne bez problémov

Najbližšie sa basketbalistky Ružomberka predstavia domácemu publiku o týždeň proti nováčikovi extraligy – tímu Dubček Bratislava.

Najlepšou strelkyňou LIptáčok v predohrávanom stretnutí 4. kola extraligy v Šamoríne bola Stašová. Zaznamenala 16 bodov, a prispela tak k pohodlnému víťazstvu Ružomberka o 25 bodov. Zverenky Juraja Suju vyhrali každú štvrtinu, a po polčase si vytvorili náskok 12 bodov, ktorý v druhej časti hry ešte mierne zvyšovali. Napokon sa v Šamoríne zrodilo presvedčivé víťazstvo úradujúceho majstra.

ŠBK Šamorín – MBK Ružomberok 50:75 (14:18, 26:38, 35:55). Sujová 11, Marcová a Lelkesová po 9, Svetlíková 8 – Stašová 16, Mištinová 12, Jackovecová 11, Feketeová 10, Dudášová 9, Turudićová a Williamsová po 6, Moravčíková 3, Havranová 2. Štvrtiny: 14:18, 12:20, 9:17, 15:20. Trojky: 5-6. TH: 6/1 – 19/15. Diváci: 70. Úspešnosť streľby: 39% – 41%.